fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca

Nagrody dla największych talentów w polskim HR

Z sukcesu cieszą się (od lewej) Izabela Jarosz Top Menedżer HR oraz Magdalena Majewska i Angelika Śniegocka zdobywczynie II i III nagrody
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Zarządzanie zasobami ludzkimi to u nas domena kobiet. Ich mocną pozycję potwierdził też konkurs Top Menedżer HR, gdzie panie zdobyły wszystkie laury
– W naszym konkursie nie chodzi o to, by nagradzać dotychczasowe osiągnięcia najlepszych HR-owców, ale przede wszystkim ich potencjał – podkreśla Małgorzata Sidor-Rządkowska, ekspert zarządzania zasobami ludzkimi i przewodnicząca jury, które spośród 25 finalistów wybierało talenty polskiego HR.
Zarówno sam finał, w którym na 25 osób znalazło się tylko siedmiu mężczyzn, jak i cały konkurs (80 proc. z 600 uczestników stanowiły panie) potwierdził, że HR jest u nas domeną kobiet.
[srodtytul]Auto dla zwycięzcy[/srodtytul]
To panie zdobyły wszystkie nagrody i wyróżnienia drugiej edycji konkursu – jedynego w Polsce przekrojowego sprawdzianu wiedzy z zakresu HR. Jego organizatorami są „Rzeczpospolita” i magazyn „Personel Plus”, a partnerem strategicznym Altkom Akademia.
Tytuł Top Menedżera HR 2010 i główną nagrodę – seata ibizę, zdobyła Izabela Jarosz, dyrektor personalna w firmie ubezpieczeniowej Mondial Assistance. Absolwentka historii sztuki i psychologii, postawiła na HR przed sześcioma laty. Szefem HR w Mondial Assistance jest od prawie czterech lat – najpierw jako kierownik, a potem dyrektor budowała od podstaw dział personalny w spółce. Od początku tego roku Izabela Jarosz jest też koordynatorem HR w Mondial Assistance w regionie (awansem pochwaliła się dopiero gdy odbierała nagrodę).
Drugie miejsce zdobyła Magdalena Majewska, specjalistka ds. personalnych w firmie logistycznej DB Schenker. Absolwentka stosunków międzynarodowych, psychologii i studiów podyplomowych z coachingu, w DB Schenker, gdzie pracuje od trzech lat, prowadzi m.in. rekrutację i koordynuje badania satysfakcji pracowników.
Trzecią nagrodę jury przyznało Angelice Śniegockiej, dyrektorowi działu personalnego w Ista Shared Services Polska, która wydała niedawno poradnik „Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy”.
Jury przyznało też trzy wyróżnienia. Zdobyły je: Marzena Kaczyńska, kierownik biura zarządu i koordynator HR w sieci handlowej Mix Electronics, Amina Księżopolska, starszy specjalista ds. HR w firmie doradczej KPMG, i Anna Mindykowska, dyrektor personalna w firmie motoryzacyjnej Thule.
[srodtytul]Nie tylko wiedza[/srodtytul]
– Nasi laureaci to ludzie, którzy mogą się sprawdzić w najbardziej wymagających firmach. Ich standardy myślenia i działania nie odbiegają od najlepszych światowych wzorców – podkreśla Małgorzata Sidor-Rządkowska. Jak dodaje, konkurs ma sprawdzić trzy cechy kluczowe dla kompetentnego, nowoczesnego HR-owca; wiedzę, umiejętności i postawę. Pierwszą sprawdzał test wiedzy z prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i funduszy UE.
W drugim etapie wprowadzono teraz blok testów kompetencyjnych, które sprawdzały praktyczną wiedzę menedżerską w dziedzinie HR. – To dodatkowy element weryfikacji umiejętności uczestników i wsparcie dla jury – wyjaśnia Bartłomiej Ślusarczyk z wydawnictwa Wolters Kluwer, współtwórca konkursu i współautor gry strategicznej, która sprawdzała praktyczne umiejętności HR-owców. Rozmowa z jury była z kolei próbą zbadania postawy 25 finalistów.
– Staraliśmy się ocenić, na ile rozumieją HR, czy mają ciekawe pomysły i na ile potrafią przekonać do nich innych – wyjaśnia Małgorzata Sidor-Rządkowska.
[ramka][b][link=http://www.rp.pl/artykul/9211,451442_HR_nie_jest_sztuka_dla_sztuki_.html] Rozmowa z Izabelą Jarosz, Top Menedżer HR 2010[/link][/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA