fbTrack

Media i internet

Telewizje prywatne i TVP: odliczajmy abonament od podatków

Piotr Walter (z lewej) i Andrzej Urbański
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Abonament na telewizję trzeba zachować, jednak obywatele powinni móc odliczyć go od podatków - takie stanowisko wypracowali wspólnie Andrzej Urbański, Piotr Walter i Zygmunt Solorz, szefowie TVP, TVN i Polsatu.
Według prezesów dzięki takiemu rozwiązaniu telewizja publiczna będzie mogła realizować swoją misję i zdobędzie środki na przejście na nadawanie cyfrowe. Misja nadawcy publicznego powinna być jednak precyzyjnie określona.
Tezy te zawarte zostały w liście, który Zygmunt Solorz, Piotr Walter i Andrzej Urbański wysłali do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Szefowie stacji telewizyjnych proponują spotkanie, na którym omówione zostałyby ich sugestie. Rzecznik marszałka Jerzy Smoliński powiedział, że list prezesów TVP, TVN i Polsatu wpłynął, ale Komorowski jeszcze się z nim nie zapoznał. Smoliński nie wykluczył, że do spotkania, o które proszą prezesi telewizji, mogłoby dojść w przyszłym tygodniu. Natomiast już w piątek wszyscy trzej prezesi mają się spotkać w sprawie cyfryzacji z prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anną Streżyńską.
Prezes TVP powiedział dziennikarzom, że inicjatywa wspólnego wystąpienia trzech telewizji wyszła od Solorza. - Nie było przy tym żadnego kompromisu, żadnego handlu, żadnego układu. Trzech prezesów trzech największych telewizji, mających 80 proc. rynku, wyraziło zatroskanie i nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany w dwóch podstawowych kwestiach: po pierwsze niepsuciu tego rynku i po drugie przyszłości rynku cyfryzacji w Polsce - mówił Urbański - I myśmy wyrazili opinię, że bez stanowiska tych trzech nadawców nie da się tego zrobić.
Źródło: TVN24.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL