fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Słowa właściciela browaru Ciechan powodem bojkotu piwa

Marek Jakubiak
Fotorzepa
Rozszerza się bojkot piwa produkowanego w browarze Ciechan. To protest przeciwko homofobicznym tekstom wygłaszanym przez jego właściciela, Marka Jakubiaka.
Dotychczas  ze współpracy z browarem Ciechan wycofały się dwa znane warszawskie kluby. Rezygnację przypieczętowały decyzją o publicznym wylaniu zapasów piwa, która ma się odbyć dziś o 19. Właściciele kawiarni Wrzenie Świata i Kulturalnej zadeklarowali jednak, że ci, którzy uważają wylewanie piwa za marnotrawstwo, mogą je kupić za symboliczną kwotę.
Poszło o kontrowersyjne i wulgarne wypowiedzi właściciela browaru Ciechan, Marka Jakubiaka.
W wulgarny i niewybredny sposób skomentował on na Twitterze wypowiedź boksera Dariusza Michalczewskiego, który publicznie zadeklarował poparcie dla środowiska LGBT. Michalczewski, obok Mai Ostaszewskiej, Marii Seweryn czy  Doroty Warakomskiej pojawił się na konferencji "Ramię w ramię po równość - LGBT i przyjaciele" i pozował do zdjęć z tabliczką "Jestem sojusznikiem osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani".
Michalczewski opowiadał również o swoich sąsiadach, do momentu ujawnienia ich homoseksualnego związku lubianymi w sąsiedzkim środowisku. Potem młodzi mężczyźni padli ofiarami szykan i agresji ze strony środowiska, które dotąd ich akceptowało. - Już nie są mili i pomocni? Zmienili się? Nie, to są nadal ci sami wartościowi ludzie. Trzeba ich traktować inaczej, bo są gejami? Że niby są gorsi? Przecież to jest chore! - mówił Michalczewski w rozmowie z Gazetą.pl.
Wypowiedź Michalczewskiego oburzyła Marka Jakubiaka. Ten właściciel pięciu browarów, który wprowadził modę na piwa regionalne, uważa się za patriotę i znawcę historii Polski.  Jakubiak zamieścił na Twitterze wpis skierowany do Michalczewskiego: "boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!" [pisownia oryginalna].
Na wulgarny komentarz Jakubiaka zareagował serwis środowiska LGTB Pridemag.pl. -  Jakubiak postanowił w obrzydliwych słowach obrazić Dariusza Michalczewskiego. Piwo Ciechan? Dziękuję, ale z homofobami nie piję.
Piwo produkowane w browarach Jakubiaka postanowiły bojkotować niektóre kluby i kawiarnie. Część z nich zamierza pozbyć się zapasów wylewając piwo, a część, jak łódzki klub Owoce i Warzywa, zamierza handlować nim tylko do wykończenia zapasów i nie odnawiać umowy z browarem. Na Facebooku powstał profil "Nie dla Browaru Ciechan", który w ciągu 24 godzin zyskał 6 tysięcy fanów.
Nie brak jednak zwolenników Marka Jakubiaka. "To ja wprowadzam swoją akcję - będę pił codziennie litr Ciechana za to, że właściciel tego browaru to normalny facet. Przy okazji będę codziennie wznosił toast za to, żeby to całe lewackie homo ścierwo zniknęło z mojego kraju. Amen" - pisz jeden z nich.
Źródło: wyborcza.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA