fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Zespół WHO badający pochodzenie koronawirusa dotrze do Chin w czwartek

Mieszkańcy Pekinu czekają na test na COVID-19
AFP
Zespół powołany przez WHO, którego celem jest zbadanie pochodzenia koronawirusa SARS-CoV-2, dotrze do Chin 14 stycznia - poinformowała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

"Grupa ekspertów WHO przyjedzie do Chin 14 stycznia, aby przeprowadzić, wraz z chińskimi naukowcami, wspólne badanie źródeł wirusa" - poinformowała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

W ubiegłym tygodniu WHO poinformowało, że Chiny uniemożliwiły przyjazd ekspertów do kraju w związku z tym, że nie wydano odpowiednich pozwoleń na przybycie do Chin tych osób.

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił wówczas, że był "bardzo rozczarowany" tym faktem.

WHO od miesięcy negocjowało z Pekinem ws. przybycia do Chin międzynarodowej grupy ekspertów, których zadaniem byłoby zbadanie pochodzenia koronawirusa SARS-CoV-2, zidentyfikowanego po raz pierwszy w Wuhan w grudniu 2019 roku.

Badacze mają skupić się na wykryciu tego w którym momencie wirus przeniósł się na człowieka - ponieważ powszechnie uważa się, że ma on pochodzenie odzwierzęce.

Ponad 100 państw świata podpisało się pod rezolucją, w której domagały się one wszczęcia niezależnego postępowania mającego wyjaśnić pochodzenie koronawirusa.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA