fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Minister zdrowia: Dla Polaków większym problemem jest grypa

AFP
- Na razie wirusa z Wuhan w Polsce nie ma. Znacznie większym problemem dla Polski, polskich pacjentów w tej chwili jest grypa - mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia przekonuje, że Polska jest przygotowana na pojawienie się w koronawirusa 2019-nCoV. - Na pewno on dotrze prędzej czy później do Polski - mówił w rozmowie z TVP.

- Nasze działanie nie zmieni się w związku z tym, że któryś z pacjentów, który jest w szpitalu, okaże się być zakażony tym wirusem - dodał.

- Pamiętajmy, że na razie ta epidemia jest ograniczona do prowincji, gdzie się pojawił wirus. To nie jest pandemia, nie jest to nawet epidemia, która obejmuje całe Chiny - mówił. Podkreślił, że każdy sam powinien powinien podejmować decyzję, czy odwoływać swoją podróż do Chin.

Zdaniem Szumowskiego obecnie groźniejsza dla Polaków jest grypa. - Ludzie umierają z powodu grypy niestety, szczególnie osoby z osłabioną odpornością, ze współistniejącymi chorobami -przekonywał.

W Chinach w wyniku zachorowań na koronawirusa zmarło dotychczas 170 osób, wirusa wykryto u 7711. Wuhan, epicentrum epidemii, od kilku dni jest miastem zamkniętym.

Jeszcze w tym tygodniu do Polski dotrą testy wykrywające wirus.

Źródło: TVP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA