fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: 6755 listonoszy pogryzionych przez psy

Wikimedia Commons, Public Domain
6755 listonoszy zostało w 2016 roku zaatakowanych przez psy w czasie pracy - wynika z raportu opublikowanego przez United States Postal Service. To wzrost o 3 procent w stosunku do 2015 roku.

Z raportu wynika, że psy najczęściej atakują listonoszy w Los Angeles, Houston, Cleveland, Sand Diego i Louisville w stanie Kentucky.

- Nawet dobre psy, mają czasem zły dzień - skomentowała treść raportu Linda DeCarlo, dyrektor ds. bezpieczeństwa w US Postal Service. DeCarlo podkreśliła, że ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników poczty do takich sytuacji.

Poczta radzi właścicielom psów, by ci przed otworzeniem drzwi listonoszowi zamykali psa w jednym z pokoi. Pies jako zagrożenie może odbierać sytuację, w której na jego oczach któryś z domowników bierze listy bezpośrednio od listonosza - przekonują przedstawiciele US Postal Service.

Poczta podkreśla również, że jeśli listonosz czuje się zagrożony przez psa, albo jeśli widzi psa biegającego po podwórku może nie dostarczyć poczty właścicielowi psa, który będzie musiał się po nią zgłosić w urzędzie pocztowym.

W USA psy co roku gryzą ok. 4,5 miliona osób - informuje CNN.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA