fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Intel wchodzi w Nervanę

Koncern Intel mocniej wchodzi na rynek sztucznej inteligencji (AI). W drugiej połowie przyszłego roku największy producent procesorów komputerowych na świecie zamierza wprowadzić na rynek nowe układy o nazwie kodowej Lake Crest.
Mają one być oparte na silnikach logicznych stworzonych przez przejętą przez Intela w tym roku spółkę Nervana.
Procesor ma być wyposażony w funkcję „głębokiego uczenia się" – technologię AI zbudowaną w oparciu o tzw. sieci neuronowe.
– Naszym zdaniem platforma Intel Nervana będzie stanowić przełom, przede wszystkim pod względem wydajności, a ponadto pozwoli znacznie skrócić czas niezbędny do uczenia złożonych sieci neuronowych – powiedziała Diane Bryant, wiceprezes i dyrektor generalny działu Data Center Group w Intelu.
Intel Nervana trafio też do procesorów Intel Xeon wykorzystywanych powszechnie w serwerach. Układ o kodowej nazwie Knights Crest ma trafić do najważniejszych odbiorców równolegle z Lake Crest. Nowa generacja procesorów Intel Xeon Phi o nazwie Knights Mill ma być czterokrotnie bardziej wydajna niż jej poprzednicy w zastosowaniach związanych z głębokim uczeniem. Firma planuje, że do 2020 r. dzięki Nervanie wydajność AI w procesorach Intela zwiększy się stokrotnie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA