Hubert Salik

Hubert Salik

Publicysta ekonomiczny, fan NBA

Życie na podsłuchu

Czym jest Pegasus i podobne oprogramowanie? Jak wielkie koncerny technologiczne wykorzystują o nas informacje? Czy możliwe jest wytyczenie granicy między bezpieczeństwem a wolnością? Czy służby powinny mieć ograniczony dostęp do oprogramowania szpiegującego? O tym w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Michał Płociński i Hubert Salik.

Nowe oblicze wojny

W tle pandemii i postępującej inflacji przybywa punktów zapalnych na świecie, które mogą doprowadzić do konfliktów zbrojnych: Ukraina, Tajwan, kryzys na granicy polsko-białoruskiej. O tych zagrożeniach z Jędrzejem Bieleckim, autorem „Plusa Minusa” i dziennikarzem działu zagranicznego „Rzeczpospolitej” rozmawia Hubert Salik.

Naród z aspiracjami – marzenia i kompleksy Polaków

O czym marzą Polacy? Jakie jako naród mamy kompleksy? Czy marzenia są nam potrzebne, a może lepsze jest odniesienie do rzeczywistości? Nad tym w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” zastanawiają się Hubert Salik i Michał Płociński, redaktorzy magazynu „Plus Minus”.

"Cudze słowa": Tracenie jest życiem

Pan Benedykt umiera, znika, staje się bohaterem opowieści.

Technologiczna rewolucja. Od cyfrowych dorożek do sztucznej inteligencji

Gdyby dzisiejszy nastolatek mógł przenieść się w czasie o 20 lat wstecz, musiałby stawić czoło zupełnie innemu światu. Dwie dekady cyfrowej rewolucji zmieniły nasze życie nie do poznania.

Czy to już zimna wojna?

Czy dominacja Ameryki na światowej scenie się kończy? Czy chiński smok zacznie dyktować warunki globalnego ładu? I czy to oznacza kres demokracji, jaką znaliśmy przez ostatnie 30 lat.

Jaka jest przyszłość Kościoła?

Kościół katolicki stanął przed jednym z większych dziejowych wyzwań. Nie tylko ubywa mu wiernych, pustoszeją też seminaria i domy zakonne – na całym świecie dokonują się zmiany cywilizacyjne, których zdaje się nie akceptować.

Haker nasz pan?

Jak ocalić prywatność w sieci? Dlaczego każdy z nas powinien zacząć poważnie traktować kwestię cyberbezpieczeństwa? I czy dobrze zapowiadająca się polityczna kariera Michała Dworczyka właśnie legła w gruzach? O tym dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

D-obywatele chcą więcej

"Rzeczpospolita" za sto lat. Sześciu rannych – to liczba ofiar piątkowej nielegalnej manifestacji „Więcej przestrzeni, więcej ruchu".

Lewica znów u władzy?

"Rzeczpospolita" za sto lat. Jędrzej Repper liderem sondaży. Zamierza na niego głosować niemal 67 proc. wyborców.