fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Czwarta dyscyplinarka dla sędziego Waldemara Żurka?

Waldemar Żurek
tv.rp.pl
Czwartą już sprawę dotyczącą Waldemara Żurka wszczął sędziowski rzecznik dyscypliny. Dotyczy ona jego rzekomo nieprawdziwych wypowiedzi dla mediów, które później miał powtórzyć w prokuraturze - informuje portal Onet.pl.

W pierwszym tygodniu stycznia zastępca rzecznika dyscypliny Michał Lasota zażądał od sędziego Waldemara Żurka z krakowskiego Sądu Okręgowego złożenia oświadczenia, dotyczącego możliwego "uchybienia godności sędziego". A konkretnie, chodzi o rzekomo nieprawdziwe informacje, które sędzia w 2016 roku podać miał dziennikarzom prawicowego portalu wpolityce.pl. Później ukazały się one także w "Gazecie Wyborczej". Wreszcie, sędzia Żurek miał także rzekomo - jak twierdzi z-ca rzecznika dyscypliny - te same informacje powtórzyć w prokuraturze.

W rozmowie z Onetem sędzia Żurek stanowczo stwierdza, że nie zamierza zastosować się do polecenia zastępcy rzecznika dyscypliny. - Oczywiście, moi pełnomocnicy na pewno przygotują jakieś pismo procesowe ale na pewno nie będzie ono merytoryczną odpowiedzią na tego typu i tak zadane pytania, jak zrobił to pan Lasota - mówi nam sędzia. - A to dlatego, że cały ten organ, czyli główny rzecznik dyscypliny i jego dwaj zastępcy zostali wybrani wbrew konstytucyjnej zasadzie odrębności władzy sądowniczej. Osobiście wskazał ich wyłącznie jeden człowiek - minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i polityk Zbigniew Ziobro - podkreśla.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA