Zarówno transakcja asset deal, jak i share deal doprowadza do tego samego celu – przejęcie przez inwestora kontroli nad nieruchomością. Jednak obie struktury wiążą się z różnymi obowiązkami po stronie uczestników transakcji, a także z różnym ryzykiem, szczególnie dla kupującego.
Transakcje na aktywachAsset deal to rodzaj umowy sprzedaży, której przedmiotem jest nabycie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, a także innych składników majątkowych spółki, np. budynku z powierzchnią biurową do wynajęcia lub wynajętą. Na podstawie tej umowy nie zmienia się struktura właścicielska spółki. Przedmiotem transakcji są określone składniki majątkowe będące własnością spółki.
Czytaj także: Jak ująć w księgach rachunkowych kupno nieruchomości
Transakcje typu asset deal pozwalają kupującemu poszerzyć lub uzupełnić działalność własnego przedsiębiorstwa o działalność oferowaną w ramach przedsiębiorstwa, które kupuje. W ramach tych tr...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.