fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Certyfikat rezydencji uchroni przed podatkiem u źródła - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
W przypadku leasingu urządzenia przemysłowego od zagranicznego oddziału nierezydenta, leasingobiorca posiadający certyfikat rezydencji leasingodawcy może nie pobierać zryczałtowanego podatku.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 14 października 2019 r. (0111-KDIB2-1.4010.300.2019.3.BJ).

Wnioskodawca świadczy usługi w zakresie przewozów lotniczych. W swojej działalności korzysta z samolotów pasażerskich leasingowanych (bez załogi) od szwajcarskiego oddziału spółki z siedzibą w Luksemburgu. Ponoszone przez wnioskodawcę opłaty są związane z działalnością tego oddziału. Leasingodawca nie posiada siedziby ani zarządu dla celów podatkowych na terytorium Polski, nie prowadzi również w kraju działalności gospodarczej poprzez położony tu zakład. Podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Luksemburgu. Wnioskodawca spodziewa się, że suma opłat leasingowych przekroczy w roku podatkowym wartość 2 mln zł.

Czytaj też: Leasing zagraniczny a obowiązki podatkowe płatnika

Wnioskodawca zadał pytanie czy certyfikat rezydencji, potwierdzający rezydencję podatkową luksemburskiej spółki, będzie wystarczający, aby ni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA