fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przychód wynikający z korekty dochodowości nie jest zwolniony z CIT

AdobeStock
Płatność otrzymana przez spółkę z grupy z tytułu skorygowania poziomu rentowności na sprzedaży wyrobów gotowych wytworzonych w SSE nie jest objęta zezwoleniem strefowym.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 17 czerwca 2020 r. (0111-KDIB1-2.4010.139.2020.2.BG).

Wnioskodawca (spółka) prowadzi działalność w modelu producenta kontraktowego, zgodnie ze zleceniami produkcyjnymi otrzymanymi od spółek z grupy. Przychody ze sprzedaży wyrobów gotowych zaliczane są do przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE), a polityka cen transferowych przewiduje dla wnioskodawcy prognozowany poziom rentowności. Z powodu niezależnej od spółki fluktuacji zamówień na wyroby gotowe z grupy, po rozpoznaniu rzeczywistych kosztów produkcyjnych spółka oraz pryncypał grupy przeprowadzają korektę dochodowości zwiększającej przychody spółki w drodze noty księgowej w celu zachowania rynkowego poziomu jej rentowności.

Stan prawny przedstawiony przez wnioskodawcę zakłada, że wspomniana korekta dochodowości może spełniać przesłanki z art. 11e ustawy o CIT lub pozostawa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA