fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt biurowy przekazany do pracy zdalnej bez PIT

Praca zdalna
Adobe Stock
Telepraca, incydentalna praca zdalna albo świadczona na podstawie ustawy o Covid-19. W każdym z tych przypadków inne są zasady zwolnienia z opodatkowania kwoty zwrotu kosztów zakupu krzesła czy biurka dla pracownika.

Pandemia Covid-19 doprowadziła do upowszechnienia się pracy zdalnej, która dotychczas była dość rzadkim zjawiskiem na polskim rynku pracy. Pracodawcy oraz pracownicy musieli zmierzyć się z nowymi problemami związanymi z organizacją i warunkami pracy, wykonywanej poza zakładem pracy.

Jednym z powszechnych problemów jest kwestia finansowania zakupu sprzętu biurowego dla pracownika pracującego zdalnie, a następnie rozliczenie takiego sprzętu z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj także: Biznesmen działający zdalnie zapłaci niższy PIT

Należy podkreślić, że pracodawca ma możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania zwrotu pracownikowi kosztu nabycia przez niego sprzętu biurowego, np. biurka lub krzesła. Taki zwrot nie stanowi wówczas przychodu pracownika.

Tematem kosztu podatkowego przy zakupie krzesła biurowego pracownikom pracującym zdalnie zajął się dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 3...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA