fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przekształcona spółka skorzysta ze zwolnienia strefowego

AdobeStock
Sukcesja generalna będąca rezultatem przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o. pociąga za sobą również przejście na następcę zezwoleń na prowadzenie działalności na terytorium SSE.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 16 grudnia 2019 r. (0111-KDIB1-3.4010.367.2019.4.PC).

Spółka jawna (dalej: spółka) prowadzi działalność produkcyjną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (dalej: SSE) na podstawie trzech zezwoleń (dalej: zezwolenia). Tym samym, dochody uzyskiwane przez wspólników spółki w związku z działalnością gospodarczą prowadzoną przez spółkę na terenie SSE na podstawie zezwoleń podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na warunkach określonych w art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy o PIT.

Czytaj także: Przekształcenie spółki z o.o. w komandytową

W związku z rozwojem spółki i wynikającą z tego potrzebą ograniczenia ryzyka prawnego, wspólnicy spółki zamierzają przekształcić jej formę prawną ze spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Przekształcenie to ma nastąpić na podstawie art. 551 § 1 kodeksu spółek handlowych (dalej: k.s.h.). Po przekształceniu...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA