fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Merkel: Uniknąć zamknięcia kraju za wszelką cenę

AFP
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że chce zrobić wszystko co w jej mocy, aby uniknąć zamknięcia kraju i zamrożenia gospodarki na skalę, na jaką miało to miejsce wiosną w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech.

Zdaniem Merkel powrotu reżimu ścisłej, ogólnokrajowej kwarantanny, można uniknąć.

- Wszyscy chcemy uniknąć drugiego, ogólnokrajowego wyłączenia (gospodarki) i możemy to osiągnąć - mówiła kanclerz Niemiec. Jej zdaniem obecnie mieszkańcy Niemiec znacznie lepiej wiedzą obecnie jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2, niż wiedzieli to w marcu, gdy w Niemczech doszło do zamknięcia kraju.

Merkel wraz z przywódcami 16 krajów związkowych uzgodniła ograniczenie liczebności dozwolonych zgromadzeń publicznych jesienią i zimą.

We wtorek Merkel mówiła, że drugiego zamknięcia kraju w związku z koronawirusem trzeba uniknąć za wszelką cenę.

W Niemczech wykryto jak dotąd 287421 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 9471 zgonów z powodu COVID-19.

Jednak - jak ostrzega Merkel - przy utrzymaniu się obecnego trendu jeśli chodzi o liczbę wykrywanych zakażeń koronawirusem, w sezonie jesienno-zimowym w Niemczech może być wykrywane nawet 19200 zakażeń dziennie.

Merkel przemawiając na forum parlamentu podkreśliła, że ograniczenia w sezonie jesienno-zimowym będą konieczne, by ratować życie obywateli kraju. Dodała jednak, że ma nadzieję, iż pandemia w końcu wygaśnie.

- Jestem pewna, że życie, jakie znamy, wróci, rodziny będą znów świętować, a kluby, teatry i stadiony piłkarskie znów się wypełnią - mówiła.

- Cóż za radość to będzie - dodała.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA