fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

ZUS na BHP przeznaczy 500 tys. zł dotacji

Fotorzepa, Marian Zubrzycki MZub Marian Zubrzycki
Firmy zatrudniające do dziewięciu osób mogą ubiegać się o pokrycie nawet 90 proc. kosztów inwestycji poprawiających stan bezpieczeństwa i higieny pracy. ZUS przeznaczy na to do 500 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy, który wprost wynika z kodeksu pracy, jest dbanie o bezpieczeństwo pracowników. Każdy szef musi więc zapewnić swojej załodze bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Mając na uwadze poziom odpowiedzialności pracodawcy, ZUS oferuje firmom bezzwrotne wsparcie finansowe z „Programu dofinansowania przedsiębiorstw".

Na co pieniądze i dla kogo

Przyznane przez ZUS środki przedsiębiorcy mogą wykorzystać na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i higienę pracy w trzech grupach projektów: inwestycyjne, doradcze oraz inwestycyjno-doradcze. Pierwsze z nich odnoszą się do bezpieczeństwa technicznego, a więc rozwoju, modyfikacji i usprawnienia stanu technicznego maszyn, urządzeń oraz systemów i środków ochronnych. Projekty doradcze nakierowane są na poprawę zarządzania BHP. Dotyczą realizacji oceny ryzyka zawodowego, a także wprowadzania procedur bezpiecznej pracy oraz planowania i monitorowania działań prewencyjnych w zakresie BHP. Połąc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA