fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Wyścigi konne: Służewiecka bomba w górę 

Tor Służewiec
Pierwszy i drugi dzień maja to pierwszy weekend kolejnego, 77. sezonu wyścigowego na Służewcu. Wśród atrakcji otwarcia jest rywalizacja o Nagrodę Strzegomia dla najlepszych koni z rocznika derbowego, także Memoriał Tomasza Dula i Nagroda Generała Władysława Andersa.

Pandemia koronawirusa jeszcze nie pozwala na udział publiczności w rozpoczęciu sezonu na terenie Toru Wyścigów Konnych w Warszawie (zakaz obowiązuje do odwołania), ale kto zechce, ten bez trudu zobaczy gonitwy na specjalnym kanale YouTube oraz na stronie internetowej służewieckiego toru (new.torsluzewiec.pl).

Bomba w górę pójdzie w sobotę 1 maja o 14.30. Tego dnia zaplanowano 8 gonitw grupowych, wśrod nich tradycyjnie bieg o Nagrodę Dandolo – Handicap Otwarcia oraz wyścigi o Nagrodę Generała Władysława Andersa i Memoriał Tomasza Dula, zasłużonego służewieckiego dżokeja, znanego powszechnie „toru króla".

Mimo trudności związanych z pandemią Covid-19 plany wyścigowe na nowy sezon są ambitne: 51 dni wyścigowych, 451 gonitw, w tym 260 dla koni pełnej krwi angielskiej, 160 dla koni arabskich czystej krwi, 20 dla kłusaków francuskich, trzy dla koni półkrwi oraz – po sześcioletniej przerwie – osiem gonitw płotowych, wśród nich Wielka Służewiecka. Będą oczywiście klasyki: Wielka Warszawska i Westminster Derby – najbardziej prestiżowe gonitwy sezonu.

Tegoroczną nowością jest cykl gonitw Al Khalediah Racing Festival, a w nim gonitwa kategorii A dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej na dystansie 2000 metrów o nazwie Tiwaiq Central European Arabian Derby z pulą nagród 119 000 zł. W programie jest także Nagroda Europy – Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – najwyżej klasyfikowana w Polsce gonitwa koni arabskich.

Łączna pula nagród w rozpoczynającym się sezonie służewieckim wyniesie ponad 8,6 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA