fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje unijne na nowoczesne wzornictwo

123RF
Chodzi o konkurs do tzw. działania 1.4 „Wzór na konkurencję", w którym przedsiębiorcy mogą zdobyć dotację na sfinansowanie części kosztów usługi doradczej związanej z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii w tym zakresie.

Konkurs adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na terenie któregoś z województw Polski wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie). Ta grupa przedsiębiorców może ubiegać się o wsparcie, które polega na dofinansowaniu usługi świadczonej przez zewnętrznych ekspertów, związanej z rozpoznaniem potrzeb i możliwości rozwoju firmy, zwiększeniem jej konkurencyjności poprzez wykorzystanie wzornictwa.

Po wykonaniu takiej usługi firma powinna dysponować audytem i strategią wykorzystania wzornictwa. Maksymalne dofinansowanie jednego projektu to 100 tys. zł przy tzw. intensywności wsparcia (udział funduszy unijnych w kosztach kwalifikowanych projektu) na poziomie 80 proc. (zastosowanie ma tzw. pomoc de minimis).

Przedsiębiorcy, którzy otrzymają dotację, zrealizują projekt, czyli będą dysponowali audytem i strategią, będą mogli w przyszłym roku ubiegać się o kolejne dotacj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA