fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego

AdobeStock
Aplikacje internetowe zapewniają szybki dostęp do ewidencji.

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego, który właśnie rusza, utworzono w celu uzyskania kompletnej, aktualnej i dokładnej bazy danych przedsiębiorców transportu drogowego prowadzonej w formie elektronicznej. Rejestr powstał szybko. W cztery miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą wytworzono wszystkie usługi niezbędne do wymiany gromadzonych w rejestrze danych z innymi krajami w ramach ogólnoeuropejskiej bazy danych.

Zakończenie prac nad wersją podstawową rejestru nie oznacza końca projektu związanego z budową i wdrożeniem jego pełnej wersji.

Rejestr prowadzony przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie się składać z trzech ewidencji. W pierwszej znajdą się dane przedsiębiorców, którzy posiadają zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Do drugiej trafiają poważne naruszenia (np. brak licencji czy innych wymaganych dokumentów). W trzeciej zaś części znajdą się osoby, które zostały uznane za niezdolne do kierowania operacjami transportowymi (wpisywani będą tu przedsiębiorcy do czasu przywrócenia tzw. dobrej reputacji, która jest podstawą do prowadzenia takiej działalności).

podstawa prawna: Ustawa o transporcie drogowym z 25 czerwca 2017 r DzU z 3 sierpnia 2017 r., poz 1481

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA