Zamówienia publiczne: jak skutecznie złożyć ofertę

Czy wykonawca może wystąpić z wnioskiem o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia i czy może wnieść odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej na treść ogłoszenia o zamówieniu? Jakie dokumenty musi złożyć wraz z ofertą? – na m.in. te pytania odpowiada radca prawny Monika Zwolińska.

Publikacja: 14.01.2021 18:00

Zamówienia publiczne: jak skutecznie złożyć ofertę

1 stycznia 2021 r. weszła w życie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych (nowe Pzp). Poniżej przedstawiam praktyczne wskazówki dla wykonawców biorących udział w przetargach publicznych wszczętych już na podstawie nowego Pzp. Jako punkt odniesienia posłużył mi przetarg nieograniczony (dla zamówień o wartości równej lub wyższej niż progi unijne, dalej nazywany przetargiem unijnym) oraz nowy, zbliżony do dotychczasowego przetargu nieograniczonego, tryb podstawowy bez przeprowadzania negocjacji (dla zamówień o wartości mniejszej niż progi unijne, dalej nazywany przetargiem krajowym).

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Edukacja
Matura 2024: język polski - poziom podstawowy. Odpowiedzi eksperta
Sądy i trybunały
Trybunał niemocy. Zabezpieczenia TK nie zablokują zmian w sądach
Sądy i trybunały
Piebiak: Szmydt marzył o robieniu biznesu na Wschodzie, mógł być szpiegiem
Sądy i trybunały
"To jest dla mnie szokujące". Szefowa KRS o sprawie sędziego Szmydta
Konsumenci
Kolejna uchwała SN w sprawach o kredyty