- Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 18 stycznia 2016 roku włącznie – podano w komunikacie. Wcześniej Komisja stwierdziła, że nie jest możliwe przejęcie tej SKOK przez inna kasę.

W lipcu 2015 KNF ustanowiła w tej kasie zarząd komisaryczny.  To kolejna kasa dla której nadzorca szuka takiej formy ratunku. Wcześniej SKOK Wesoła została przejęta  przez PKO BP, SKOK Kopernik została  przejęta przez Pekao, a Kasa  Św. Jan z Kęt została przyłączona do Alior Banku.

Jednocześnie na wtorkowym posiedzeniu KNF zaakceptowała założenia Rekomendacji D dla SKOK dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa teleinformatycznego.

W ocenie nadzorcy wydanie rekomendacji przyczyni się do podniesienia jakości zarządzania i poziomu bezpieczeństwa IT w spółdzielczych kasach. - Potrzeba wydania rekomendacji wynika z postępu technologii IT oraz ciągłego wzrostu zależności instytucji finansowych od rozwiązań teleinformatycznych, przy jednoczesnym wzroście skali i stopnia zaawansowania obserwowanych zagrożeń – argumentuje KNF.  Przypomina, że rekomendacje i wytyczne w obszarze IT zostały już wydane dla banków, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, podmiotów infrastruktury rynku kapitałowego i firm inwestycyjnych.

- Mniejsze kasy, rozumiane analogicznie jak w Rekomendacji A-SKOK, tj. spełniające jednocześnie dwa kryteria – suma bilansowa poniżej 50 milionów złotych oraz liczba członków poniżej 10 tysięcy – będą wyłączone ze stosowania niektórych postanowień rekomendacji.  Projekt rekomendacji zostanie przekazany do publicznych konsultacji w drugim kwartale 2016 r. Wstępnie KNF planuje, że wdrożenie rekomendacji przez SKOK analogicznie jak w przypadku Rekomendacji D dla banków oraz wytycznych dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego i kapitałowego nastąpi nie później niż dwa lata od wydania rekomendacji.