Reklama

Były dyrektor generalny Binance skazany za pranie brudnych pieniędzy

Changpeng Zhao, były prezes i założyciel Binance, został skazany na cztery miesiące więzienia po przyznaniu się do winy za naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących prania pieniędzy na największej na świecie giełdzie kryptowalut.

Publikacja: 30.04.2024 22:45

Changpeng Zhao, były prezes i założyciel Binance

Changpeng Zhao, były prezes i założyciel Binance

Foto: Zed Jameson/Bloomberg

47-letni Changpeng Zhao założył największą na świecie giełdę kryptowalutową Binance w 2017 roku.

Kiedyś uważany za najpotężniejszą osobę w branży kryptowalut, Zhao, znany jako „CZ”, jest drugim szefem giełdy kryptowalut skazanym na karę więzienia – przypomina Reuters. W marcu Sam Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia za kradzież 8 miliardów dolarów klientom swojej obecnie zbankrutowanej giełdy FTX. Bankman-Fried odwołuje się od wyroku.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Finanse
Awaria systemu płatności w całej Polsce. Nie działały terminale w sklepach
Finanse
Worki z dolarami jadą do Rosji. Ich łączna waga przekroczyła już tonę
Finanse
Pęczniejące miliardy Polaków na kontach IKE i IKZE
Finanse
Nowy rekord cen złota – już powyżej 3500 dolarów za uncję
Finanse
Donald Trump rozpoczął szturm na amerykański bank centralny
Reklama
Reklama