fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Euro: Rekordowa liczba goli samobójczych

Mats Hummels
PAP/EPA
Mats Hummels strzelając gola samobójczego w meczu Niemcy-Francja (0:1) wyrównał rekord jeśli chodzi o liczbę goli samobójczych strzelonych w czasie jednego turnieju mistrzostw Europy.

Trafienie Hummelsa było trzecim golem samobójczym w czasie tegorocznego Euro - co oznacza, że już teraz, po pierwszej kolejce fazy grupowej, wyrównany został rekord jeśli chodzi o liczbę trafień samobójczych w całym turnieju.

Golem samobójczym był również pierwszy gol na Euro - w meczu Włochy-Turcja do własnej bramki trafił Turek Merih Demiral.

Gola samobójczego zapisano też Wojciechowi Szczęsnemu, od którego po strzale Roberta Maka piłka, po trafieniu w słupek, odbiła się i wpadła do bramki.

Trzy gole samobójcze padły również w czasie Euro 2016 - ale wówczas tyle samobójczych trafień zanotowano w całym turnieju.

Gol Hummelsa był też pierwszym golem samobójczym strzelonym przez reprezentanta Niemiec w czasie Euro lub mundialu od 1978 roku, gdy do własnej bramki trafił Berti Vogts w meczu z Austrią.

Dla Hummelsa to drugi samobójczy gol w barwach reprezentacji Niemiec - poprzednio zdarzyło się mu to w 2015 roku, w meczu eliminacji Euro ze Szkocją.

Źródło: goal.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA