fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Szydło i Mazurek dziękują ZNP. Zmiana prawa "na wszelki wypadek"

Twitter/PiS
Mam nadzieję, że teraz zaczynamy nowy etap rozmów o przyszłości polskiej oświaty - powiedziała Beata Szyło, komentując decyzję ZNP o zawieszeniu strajku. Ustawa oświatowa, która umożliwi klasyfikację uczniów poza nauczycielami, będzie jednak procedowana "na wszelki wypadek".

Podczas wspólnej konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca strony rządowej w negocjacjach z nauczycielami, oraz wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS podziękowały nauczycielom za podjęcie tej decyzji i "wyjście naprzeciw uczniom i rodzicom".

Nauczyciele zawieszają strajk. Dają rządowi czas do września

Podkreśliły jednak, że problemy oświaty pozostały nierozwiązane, dlatego zaproszenie do rozmów przy okrągłym stole jest nadal aktualne.

Mimo zawieszenia strajku, ustawa o prawie oświatowym, której pierwsze czytanie trwa w Sejmie, ma być nadal procedowana. "Na wszelki wypadek" - jak powiedziała.

Ustawa zakłada, że w szkołach, w których nauczyciele strajkują, możliwość klasyfikowania maturzystów miał dyrektor placówki, a jeśli takiej decyzji nie podejmie, zajmie się tym samorząd terytorialny.

Według Mazurek ustawa jest "zabezpieczeniem na wypadek nieprzewidzianych sytuacji".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA