fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oszuści podszywają się pod InPost i OLX. Uwaga na groźne SMS-y

Bloomberg
Hakerzy podszywający się pod InPost i OLX wysyłają do klientów fałszywe wiadomości, mające na celu wyłudzenie pieniędzy - ostrzega zespół CERT Polska zajmujący się bezpieczeństwem w sieci.

Uwaga na groźną akcję hakerów skierowaną przeciwko klientom InPostu i serwisu ogłoszeniowego OLX. Jak poinformował CERT Polska na Twitterze, oszuści wysyłają fałszywe SMS-y do użytkowników i usiłują skłonić ich do podania danych dotyczących ich kont. 

Czytaj także:  Nowa groźna broń hakerów. Tym razem fałszywe gry 

„Ostrzegamy przed kampanią SMS korzystającą z wizerunku InPost i OLX. Fałszywe wiadomości pojawiają się między prawdziwymi (przez grupowanie rozmów). Linki w SMS kierują do fałszywych stron płatności DotPay w domenach inpost24[.]me, olx-platnosci[.]online, payment[.]super-pay[.]me” – pisze CERT Polska w tweecie.

Na przykładowych SMS-ach przedstawionych przez CERT Polska, oszuści próbują przekonać klienta InPostu, że musi dokonać dopłaty za przesyłkę, inaczej nie otrzyma paczki. Wiadomość przekierowuje na stronę, na której klient proszony jest o wykonanie przelewu, skąd hakerzy próbują dostać się do danych i haseł do kont użytkowników.

Co robić, by zabezpieczyć się przed oszustami? Przede wszystkim jeśli dostaniesz takie SMS-y, nie otwieraj ich. Dopóki nie klikniemy w podstawiony link, hakerzy nie mają dostępu do naszych danych. Oszusta można także zgłosić bezpośrednio do firmy bądź do zespołu CERT Polska, powołanego przez państwowy instytut badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i ma na celu rejestrowanie i reagowanie na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA