fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niezadowoleni klienci mogą opóźnić sprzedaż BPH

Fotorzepa
Przejęciu banku przez Aliora sprzeciwiają się uczestnicy jednego z funduszy inwestycyjnych pod marką BPH. Do swoich racji próbują przekonać Komisję Nadzoru Finansowego.

Jak to możliwe, że płynne przejęcie Banku BPH przez Alior Bank może zostać zakłócone przez grupę klientów BPH TFI, skoro Alior chce kupić od GE Capital, za ok. 1,2 mld zł, sam bank, bez TFI i bez kredytów hipotecznych? BPH jest depozytariuszem funduszu inwestycyjnego BPH Sektora Nieruchomości, który przez ponad 10 lat działalności naraził inwestorów na ogromne straty. Na razie wynoszą one prawie 100 proc. zainwestowanego kapitału, choć ostatecznie mogą się okazać niższe, rzędu 30–40 proc. (patrz ramka).

Gra na czas

W skardze skierowanej do Komisji Nadzoru Finansowego klienci BPH TFI apelują o wszczęcie postępowania kontrolnego wobec Banku BPH, argumentując, że świadomie zaniechał on swoich obowiązków wynikających z ustawy o funduszach inwestycyjnych – powinien był nie dopuścić do strat wynikających z nienależytego wykonania zadań BPH TFI, jako zarządzającego funduszem.

– Ewentualne opóźnienie przejęcia Banku BPH przez Alior Bank działa ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA