Tempo zmian w prawie powoduje, iż prawnicy muszą mieć bezpośredni i szybki dostęp do najaktualniejszej informacji prawnej.
– Nieodłącznym elementem codziennej pracy prawnika jest korzystanie z programów informacji prawnej. Bez tego trudno wyobrazić sobie dobre przygotowanie do rozprawy czy spotkania z klientem – mówi adwokat Piotr Schramm, wspólnik w kancelarii Gessel.
Nowe oferty
Firmy udostępniające systemy informacji prawnej próbują odpowiadać na oczekiwania klientów. Już nie tylko oferują im dostęp do baz aktów prawnych, orzecznictwa czy komentarzy za pośrednictwem komputerów. Idąc z duchem nowych technologii, przygotowały nowe oferty. Najnowsza, przygotowana przez firmę C.H. Beck, polega na udostępnianiu systemów informacji prawnej za pośrednictwem urządzeń mobilnych, np. iPadów.
– Nową wersję systemu informacji prawnej Legalis tworzyliśmy z myślą o technologiach mobilnych. Najnowsza wersja programu, która miała swoją premierę w połowie lutego, działa na iPadzie, iPhonie oraz na większości przeglądarek internetowych pozostałych urządzeń mobilnych. Dołożyliśmy starań, aby SIP Legalis zachował pełną funkcjonalność na iPadzie oraz na iPhonie. Bez wątpienia prawnicy dzięki nowej technologii są znacznie lepiej wyposażeni niż kilka lat temu – twierdzi Przemysław Polański, dyrektor Publikacji Elektronicznych Wydawnictwa C.H. Beck.
Korzystanie z takich nowych urządzeń umożliwia prawnikom nieograniczony i szybki dostęp do najnowszych przepisów, orzeczeń czy komentarzy, np. na sali sądowej podczas rozprawy, gdzie utrudnione jest korzystanie z komputera. Prawnicy nie muszą też wyszukiwać potrzebnych im dokumentów. Wcześniej w kancelarii mogą je zapisać na iPadzie.