30 osób dostało całoroczne stypendia bądź jednorazowe granty. Pozostała pula pieniędzy z funduszu stypendialnego zostanie zainwestowana w tworzenie inkubatorów przedsiębiorczości, m.in. w Przemyślu, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.

- Zaskoczyła mnie niesamowita inteligencja tych młodych ludzi i sposób podejścia do tego co robią. To nie tylko osoby, które „dobrze się uczą”, to też pasjonaci różnych dziedzin, osoby, które uwielbiają sztukę czy muzykę. Mam nadzieję, że wspólnie z władzami będziemy w stanie pomagać Wam dalej - mówił Jan Lubomirski.

- Jeśli mogę doradzić coś przyszłym konkursowiczom, to chciałbym odwołać się do pewnej książki. „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, która niedawno dostała nagrodę Nike. Tam też występuje nazwisko Lubomirski. Płk Lubomirski, który służy w Rohatyniu, Warszawie, Częstochowie, a potem w Niemczech - podsumował dr hab. inż. Krzysztof Knapik, rektor PWSW.

***

Fundacja Książąt Lubomirskich powstała jako kontynuacja działalności dobroczynnej, prowadzonej od wieków przez ród Lubomirskich. Wspiera rozwój polskiej nauki i sztuki, rozwija projekty medyczne i edukacyjne. Zakres działalności organizacji jest bardzo szeroki - od wspierania ekologicznego budownictwa, poprzez fundowanie stypendiów dla studentów, zakup sprzętu komputerowego i medycznego, na odbudowie szczególnie cennych zabytków kończąc.