Red

Gremi Media stawia na współdzielenie się wiedzą. Trzy dostępy do rp.pl w ramach jednej prenumeraty na 2022 r.

„Rzeczpospolita” oraz Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” zaprezentowały najnowszą ofertę prenumeraty na kolejny rok. W ramach jednej prenumeraty dostęp do treści danego serwisu (rp.pl lub parkiet.com) otrzymają aż trzy osoby.

Nieprzerwany wzrost sprzedaży i wskaźnika EBITDA wydawcy „Rzeczpospolitej”

Przychody netto ze sprzedaży wyższe o ponad 5 proc., a skorygowana EBITDA o prawie 7 proc., tak grupa kapitałowa Gremi Media SA zakończyła III kwartał 2021 r. Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” zrealizował również bardzo istotny etap inwestycji technologicznych, uruchamiając na początku września nową wersję witryny rp.pl.

Przyszłość ochrony zdrowia: Potrzebne są większe nakłady na leczenie raka prostaty

Rak prostaty ma pierwsze miejsce wśród nowotworów złośliwych u mężczyzn, jeżeli chodzi o zachorowania, i drugie, jeżeli chodzi o zgony. A w finansowaniu jest dopiero ósmy – mówi dr hab. n. med. Paweł Wiechno, profesor Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego.

Zmienia się schemat leczenia astmy

Astma to poważna choroba szeroko rozpowszechniona w populacji. Według Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Terapii Astmy (POLASTMA) w Polsce na astmę choruje aż 12 proc. populacji, czyli 4,5 mln osób. Naukowcy pracują nad jak najskuteczniejszymi formami pomocy dla tej grupy chorych.

E-Kiosk: Zysk netto 37 proc. w górę

W drugim kwartale 2021 roku firma e-Kiosk (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, wypracowała zysk netto na poziomie 1 004 tys. i jest to wynik lepszy o 37 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Kto decyduje o dodatkowej inwestycji z budżetu gminy

- Wójt gminy uzyskał informację, że radni gminy zamierzają – wbrew jego projektowi w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej – wprowadzić nowe zadanie inwestycyjne (przedsięwzięcie) w postaci budowy drogi na nowym osiedlu. Inwestycja na być w latach 2021–2023. Wg wójta gmina nie będzie miała wystarczających środków. Co w tej sytuacji zrobić? Jak interweniować? – pyta radna.

Oświadczenie uczniów profesora Marka Safjana w związku z publikacją „Gazety Polskiej” z dnia 28 lipca 2021 r.

Publikacja „Gazety Polskiej” stanowi podły i skrajnie niesprawiedliwy atak wymierzony w osobę niezwykle prawą i uczciwą, wybitnego polskiego prawnika i wielkiego patriotę. Prowokuje też emocje, które mogą stanowić fizyczne zagrożenie dla sędziego Safjana i jego bliskich - podkreślają w oświadczeniu uczniowie prof. Marka Safjana.

Nowoczesna klinika: Nowoczesny robot dla chirurgów

W polskich szpitalach w tym roku pojawi się nowy robot ułatwiający przeprowadzanie operacji laparoskopowych.

Emerytura czy renta to nie przeciwwskazanie do pracy

Nawet całkowita niezdolność do pracy nie oznacza zakazu aktywności zawodowej. O zatrudnieniu emeryta i rencisty trzeba jednak zawiadomić ZUS i zwykle płacić za taką osobę wszystkie składki.

Orły stulecia wręczone. Oto wielki finał 100-lecia „Rzeczpospolitej”

"Rzeczpospolita" świętowała swoje 100-lecie. 25 czerwca w gmachu Opery Krakowskiej zostały wręczone statuetki Orłów stulecia "Rzeczpospolitej". Orły stulecia "Rzeczpospolitej" trafiły do wybitnych twórców kultury i sztuki, sportowców i filantropów, zarówno osób, jak i instytucji. Wydarzenie uświetnił koncert z cyklu „Arie oper świata” z udziałem znakomitych śpiewaków Opery Krakowskiej i wybitnego barytona Artura Rucińskiego.