Wpływ zmiany KSB 315 na proces badania sprawozdania finansowego

Biegły rewident przeprowadzając badanie sprawozdania finansowego jest zobowiązany do przestrzegania między innymi wymogów zawartych w krajowych standardach badania (KSB), opartych na regulacjach międzynarodowych, z pewnymi krajowym dostosowaniami.

Publikacja: 08.01.2024 02:00

Wpływ zmiany KSB 315 na proces badania sprawozdania finansowego

Foto: Adobe Stock

KSB podobnie jak inne przepisy podlegają zmianom. Nie są one wprawdzie tak częste, jak te do których przyzwyczaił nas polski ustawodawca, ale mogą mieć znaczny wpływ na organizację procesu badania sprawozdania finansowego, jak również na dane jakie dla biegłego rewidenta musi przygotować klient. Dla badań sprawozdań finansowych za 2023 rok takie zmiany będą wynikały z wprowadzenia zmienionego standardu o numerze 315 „Identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia”. Sam standard nie jest nowy, jednak jego zmieniona wersja zawiera wiele nowych regulacji oraz uszczegółowień dla już wcześniej obowiązujących wymagań.

Pozostało 93% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP