– Zastosowane przez sąd prawo zatrzymania na rzecz banku to jedynie początek rozliczeń, które powinny w tej sprawie nastąpić między stronami. Mam nadzieję, że sąd wyjaśni w pisemnym uzasadnieniu wyroku czemu przyznał bankowi prawo do czasowego zatrzymania tych środków, skoro ten sam bank domaga się tych pieniędzy w innym pozwie przeciwko państwu Dziubak – dodał gość programu.
Czytaj więcej
Sąd apelacyjny nakazał Raiffeisen Bank zwrócić frankowiczom 182 tys. zł spłaconych rat – ale dopiero, gdy zabezpieczą spłatę 400 tys. zł wziętego kredytu.
Drugim gościem Wojciecha Tumidalskiego była Daria Amielańczyk, ekspertka działu Tax, Legal and People w PwC Polska. Czy fiskus musi wiedzieć, gdzie jedziemy na wakacje i ile za to zapłaciliśmy – pytaliśmy.
Czytaj więcej:
- Niekoniecznie. Ale platformy sieciowe, na których dokonaliśmy transakcji poinformują skarbówkę o sprzedającym – ocenia ekspertka dodając, że unijna dyrektywa i projekt krajowych przepisów nakłada obowiązki na operatorów platform cyfrowych, które udostępniają internautom przestrzeń do zawarcia transakcji. - Sprzedawcą może być zarówno osoba fizyczna jak podmiot korporacyjny – bez względu na to, czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wszystko po to, by fiskus wykrył, czy działalność osób fizycznych na tych platformach nie jest biznesem - zaznacza Daria Amielańczyk.