Wojciech Tumidalski

Mimo prawomocnego wyroku nie mogą doczekać się przeprosin TVP

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej prawomocnie wygrała proces z Telewizją Polską. Terminy minęły, ale przeprosin brak.

Wojciech Tumidalski: Z dala od biura nie lekceważ szefa

Gdy chodzi o pracę zdalną, interesy przełożonych i podwładnych nie zawsze idą w parze. Wejście w życie nowych zasad z kodeksu pracy niewiele tu zmieni.

Uwagi do raportu ws. tortur w Barczewie i śledztwo w sprawie funkcjonariuszy

Dokument Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur jest nieobiektywny – ocenia Służba Więzienna. Trwa jednak śledztwo ws. podejrzenia znęcania się nad przebywającymi za kratami.

Raport: strażnicy więzienni z Barczewa mieli torturować osadzonych

Więźniowie w salach bez monitoringu mieli być bici, zastraszani, a nawet podtapiani – wynika z wizytacji w tej jednostce.

Trzy razy nie dla polskich kandydatów na sędziów ETPCz

Nie zdarzyło się, by Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy trzy razy odrzuciło krajową listę kandydatów na sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – mówi radczyni prawna Magda Krzyżanowska-Mierzewska.

Hermeliński: Lex Kaczyński groźne przed wyborami

Nie da się uniknąć podejrzeń, że przepis procedury cywilnej ws. nowej, mniej kosztownej formy przeprosin za przegrany proces jest przygotowywany pod kątem sytuacji jednej osoby. Ale będzie miał fatalne skutki dla wszystkich, szczególnie teraz, przed wyborami, gdy obrzucający błotem pomyśli ” hulaj dusza, piekła nie ma” – mówi w programie Rzecz o Prawie Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i b. szef PKW.

Wojciech Tumidalski: Lex Kaczyński. Prezes pod ochroną jak Naczelnik za sanacji

Autorzy zmiany w prawie cywilnym, która pozwoli uniknąć wysokich niekiedy kosztów zamieszczania przeprosin w mediach – świadomie lub nie – idą śladem rządów sanacji chroniącej cześć marszałka Piłsudskiego.

Zasady i organizacja pracy prokuratorów to informacja publiczna

Obywatel ma prawo poznać zasady, na jakich prokurator przydziela podwładnym sprawy do prowadzenia.

Wojciech Tumidalski: Ukraińcy czekają na sprawiedliwość

Osądzanie rosyjskiej agresji na Ukrainę będzie miało dwa wymiary: sąd nad Putinem, raczej przy pustej ławie oskarżonych, i rozliczenie brutalnych zbrodni żołnierzy agresora. Dla każdego z tych procesów najważniejsze jest jedno: zgromadzenie dowodów.

Były szef wywiadu: nurkowie urwali się służbom

Nurkowanie wokół Naftoportu to poważna sprawa, choć może wyglądać groteskowo. ABW i Straż Graniczna powinny były od razu wkroczyć – mówi płk Grzegorz Małecki, b. szef Agencji Wywiadu i były dyplomata m.in. w Hiszpanii.