Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.02.2016 13:29 Publikacja: 22.02.2016 12:50
Prezydent Francois Hollande witany dziś na wyspie Futuna
Foto: AFP
Prezydent Francois Hollande podróżuje po antypodach - wyspach Pacyfiku i krajach Ameryki Łacińskiej. Dziś jest na Tahiti, najważniejszej wyspie Polinezji Francuskiej. I będzie tam musiał, jak podają francuskie media, stawić czoło odpowiedzialności Francji za próby nuklearne przeprowadzane przez 30 lat, od 1966 do 1996 roku.
Polinezja Francuska to wspólnota zamorska Francji, a Hollande jest tam głową państwa. Należy do niej sto kilkanaście wysp rozrzuconych na południowym Pacyfiku, najdalsze dzieli ponad 2 tys. kilometrów. Na dwóch polinezyjskich atolach Mururoa i Fanguataufa Francuzi ćwiczyli broń nuklearną. Po 30 latach prób, wielu mieszkańców wysp polinezyjskich cierpi na nowotwory i inne choroby. W sumie odbyły się 193 próby, znaczna większość na Mururoa, 41 w powietrzu, reszta to testy podziemne. Na atolu Fanguataufa testowano broń termojądrową.
ABC News i jej czołowy prezenter George Stephanopoulos zawarli ugodę z Donaldem Trumpem w sprawie o zniesławienie. Stacja wpłaci 15 milionów dolarów na rzecz fundacji prezydenta-elekta oraz pokryje koszty jego prawników.
Wysunięty przez Gruzińskie Marzenie Micheil Kawelaszwili został wybrany – decyzją kolegium elektorów – na nowego prezydenta Gruzji. Polityk i były piłkarz był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Przed październikowymi wyborami do litewskiego Sejmu wszyscy ważni zapewniali, że nie dopuszczą do władzy antysystemowego Świtu Niemna. Znalazł się jednak w nowym rządzie pod wodzą socjaldemokratów.
Parlament Korei Południowej zagłosował za impeachmentem prezydenta Yoon Suk-yeola. 3 grudnia polityk ogłosił stan wojenny. Trwał on jednak zaledwie sześć godzin – został odwołany pod naciskiem parlamentu oraz protestów społecznych.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ludzie Donalda Trumpa rozmawiali z Białym Domem i przedstawicielami Ukrainy na temat zakończenia wojny - podaje telewizja NBC News. Z doniesień wynika, że dotychczas zespół amerykańskiego prezydenta-elekta nie przedstawił w tej kwestii żadnego konkretnego planu.
Przywódca liberalnego ugrupowania MoDem (Ruch Demokratyczny) François Bayrou został desygnowany przez prezydenta Emmanuela Macrona na nowego premiera Francji. A raczej narzucono głowie państwa jego kandydaturę .
Centrysta Francois Bayrou został wskazany przez Emmanuela Macrona jako nowy premier Francji, po rezygnacji Michela Barniera.
Po pięciu latach od pożaru, który zniszczył dach i część wnętrza katedry Notre-Dame w Paryżu, obiekt jest znów otwarty dla wiernych i turystów. Obiekt można zwiedzać za darmo, ale żeby się do niego dostać, lepiej zarezerwować sobie termin.
Na pięć tygodni przed przejęciem władzy przez Donalda Trumpa przywódcy Polski i Francji uzgodnili wspólne warunki zakończenia wojny w Ukrainie.
Australijski stan Queensland przyjął przepisy, na mocy których już 10-letnie dzieci będą narażone na takie same kary, jak dorośli, w przypadku popełnienia najcięższych przestępstw, takich jak morderstwo, ale też napaść czy włamanie.
Dwa samoloty bojowe Mirage wystartowały we wtorek z Ndżameny do swojej bazy we wschodniej Francji, rozpoczynając wycofywanie francuskich żołnierzy i sprzętu z Czadu.
Prezydent Francji przylatuje w czwartek do Warszawy, by omówić plan europejskiej misji rozjemczej, która pozwoliłaby zachować ukraińską suwerenność w ramach ewentualnego porozumienia Trump-Putin.
Obrazy wyremontowanej katedry Notre-Dame to prztyczek w nos Putina, kpiącego ze słabości Europy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas