Meksykanie bramki zaczęli strzelać w drugiej połowie meczu. Wynik w 47. minucie otworzył Henry Martin, a kilka minut później Luis Chavez podwyższył na 2:0 strzałem z rzutu wolnego.

Nadzieję na awans wśród Meksykanów były jeszcze większe, gdy dotarła do nich informacja, że Polska przegrywa z Argentyną. Przez długi czas o awansie decydowała liczba obejrzanych żółtych kartek. Polacy mieli lepszy bilans.

Polacy przegrali, ale przetrwali. Gramy dalej!

Meksykanie długo utrzymywali się na połowie rywali, ale nie potrafili zamienić sytuacji na bramkę. W 87. minucie trybuny oszalały, gdy gola strzelił Antuna, ale radość nie trwała długo. Sędzia słusznie odnotował, że pomocnik był na spalony,

W końcowej fazie Salem Al Dawsari przełamał meksykańską obronę i pięć minut przed końcem meczu strzelił bramkę dla Arabii Saudyjskiej. Nie było już szans na powrót do gry i choć Meksyk wygrał mecz, został wyeliminowany z mundialu różnicą bramek.