Tylko PGE Turów wygrał w lidze trzy spotkania

Tylko PGE Turów wygrał trzy kolejne spotkania w Tauron Basket Lidze. Zespół ze Zgorzelca prowadzi w tabeli

Publikacja: 16.10.2011 19:56

Wicemistrzowie Polski w derbach Dolnego Śląska pokonali u siebie Śląsk Wrocław 77:56. Mecz był wyrównany tylko do przerwy.

Bliscy kompletu zwycięstw byli także koszykarze Trefla Sopot, mimo że przyszło im wystąpić trzeci raz z rzędu na wyjeździe. Przegrali jednak we Włocławku z Anwilem, a wynik 71:72 jeszcze długo będzie im się śnił po nocach.

Płynniej grający goście prowadzili przez całe spotkanie, w 26. minucie nawet różnicą 14 punktów (49:35), a w ostatniej minucie 71:66. Wtedy losy meczu odwrócili trzypunktowymi rzutami Dardan Berisha i Krzysztof Szubarga. Pierwszy trafił z dystansu na 40 sekund przed końcem. Rywale nie zdołali odpowiedzieć celnym rzutem i wynik na 2,4 sekundy przed syreną ustalił ten drugi.

Pojedynek Szubargi z Łukaszem Koszarkiem (rywalizują również w reprezentacji Polski) miał być ozdobą spotkania. Gdyby porównać go do walki w ringu, przez cały czas na punkty prowadził Koszarek (18 punktów i 10 asyst), ale to Szubarga (11 pkt, 4 as.) zadał nokautujący cios, trafiając do kosza sprzed nosa Koszarka.

Polacy odgrywali główne role nie tylko we Włocławku. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniosła złożona w całości z rodzimych graczy AZS Politechnika Warszawska, która pokonała w Starogardzie 75:64 Polpharmę, zdobywcę Pucharu Polski i Superpucharu.

Ciekawe, że najmłodszy w stołecznym zespole 17-letni Michał Michalak jest najlepszy w lidze w celności rzutów za trzy punkty - 83,3 pkt, a rozgrywający Łukasz Wilczek (w sobotę 10 asyst) w klasyfikacji najlepiej podających ustępuje tylko Łukaszowi Koszarkowi.

3. kolejka

• Anwil Włocławek - Trefl Sopot 72:71 (15:18, 12:17, 20:18, 25:18).

Anwil: C. Edwards 22, D. Berisha 16, S. Hajrić 12, K. Szubarga 11, Ł. Majewski 5, N. Lewis 4, J. Allen 2, M.Nowakowski 0, B. Wołoszyn 0. Trefl: Ł. Koszarek 18, A. Waczyński 17, Ł. Wiśniewski 11, J.Turek 9, F. Dylewicz 9, C. Burgess 5, M. Stefański 2, V. Cummings 0, J. Horne 0.

• PGE Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 77:56 (21:20, 16:15, 22:8, 18:13).

PGE Turów: D. Kickert 16, A. Cel 13, K. Wysocki 10, D. Jackson 9, J. Edwards 7, G. Giedrius 6, M. Chyliński 5, R. Moore 4, M. Jankowski 3, M. Gabiński 2, D. Lauderdale 2, A.Mielczarek 0.

Śląsk: A. Mladenović 16, S. Bogavac 9, A. Vairogs 8, Q. Calhoun 7, B. Bochno 6, P. Niedźwiedzki 4, P. Buczak 2, R. Skibniewski 2, P. Graham 2, J. Koelner 0, J. Zyskowski 0.

• AZS Koszalin - PBG Basket Poznań 91:88 (19:25, 14:27, 34:17, 24:19).

AZS: G. Reese 27, J. Montgomery 15, I.  Milicić15, K. Łączyński 12, M. Lekić 12, R. Bigus 9, M. Jarmakowicz 1, M. Dutkiewicz 0, M. Strickland 0.

PBG Basket: D. Kulig 20, Ż. Comagić 17, D. Micić 16, A. Lichodzijewski 14, T. Smorawiński 9, J. Sulowski 8, J. Parzeński 4, F. Szydłowski 0.

• Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 81:84 (23:26, 27:11, 15:20, 16:27).

Siarka: T.J. Tiller 20, L. Corbett 16, J. Miller 14, N. Doaks 13, M. Piechowicz 7, M. Rabka 7, W. Barycz 4, D. Wyka 0.

Kotwica: D. Harris 23, J. Sapp 14, R. Holmes 14, Ł. Wichniarz 10, M. Djurić 10, O. Brandwein 7, M. Kwiatkowski 6, W. Złoty 0, Ł. Diduszko 0.

• Polpharma Starogard Gd. - AZS Politechnika Warszawska 64:75 (17:23, 16:17, 20:20, 11:15).

Polpharma: J. Simmons 13, T. Śnieg 12, M. Hicks 12, T. Weeden 8, D. Wall 8, A. Metelski 4, I. Koljević 3, B. Gilmore 2, G. Arabas 2, P. Dąbrowski 0.

AZS Politechnika Warszawska: P. Pamuła 15, M. Ponitka 14, M. Nowakowski 12, J. Mokros 10, M. Michalak 8, L. Karwowski 6, M. Popiołek 4, P. Pełka 2, M. Kolowca 2, Ł. Wilczek 2.