Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 01.04.2015 21:07 Publikacja: 01.04.2015 19:12
Opportunity ma problemy z pamięcią od końca 2014 roku
Foto: ROL
Opportunity zaczął mieć problemy z pamięcią trwałą pod koniec 2014 roku. 20 marca inżynierowie dodali nowe oprogramowanie. Ale 25 marca problemy pojawiły się znowu.
– Nadal nie rozumiemy, co jest przyczyną kłopotów – przyznał John Callas, kierownik projektu z JPL NASA.
Opportunity i jego bliźniak Spirit wylądowały na Czerwonej Planecie w odstępie trzech tygodni w styczniu 2004 roku. Oba szukały śladów dawnej aktywności wody na Marsie. Pracowały dłużej, niż zakładały podstawowe trzymiesięczne misje: Spirit przestał się komunikować z Ziemią w 2010 roku, ale jego bliźniak pracuje nadal.
Raz na sto lat - tyle wynosi średnia częstotliwość, z jaką obiekty podobne do Słońca emitują gigantyczny rozbłysk promieniowania. Gdyby nasza gwiazda uwolniła superrozbłysk, miałoby to dla nas ogromne konsekwencje.
W nocy z 13 na 14 grudnia na niebie po raz kolejny w tym roku pojawią się „spadające gwiazdy”. Obserwację maksimum roju Geminidów może jednak utrudniać grudniowa pełnia Księżyca.
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pierwszy raz „zważył” galaktykę, która powstała około 600 mln lat po Wielkim Wybuchu. Ma ona masę porównywalną do masy Drogi Mlecznej, gdy ta była w podobnej fazie rozwoju.
Naukowcy zbadali strukturę cyrkonu wchodzącego w skład meteorytu, który znaleziono na Saharze w 2011 roku. Wyniki analizy mogą potwierdzać teorię o obecności źródeł gorącej wody na powierzchni prehistorycznego Marsa.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Naukowcy z NASA odkryli kolejne siedem tajemniczych „ciemnych komet” i to w różnych częściach Układu Słonecznego. Badacze podejrzewają, że to właśnie im zawdzięczamy obecność wody na Ziemi i, finalnie, również pojawienie się życia. Czym są te obiekty?
Koncern Mars Wrigley UK zdecydował o przywróceniu do sprzedaży popularnego w latach 80. batona czekoladowego, którego zastąpił w 1990 roku Snickers. Wielu Brytyjczyków wciąż za nim tęskni.
Nie wycofali biznesu z Rosji po inwazji na Ukrainę, a ich siedzibę nazywają „Kremlem”. Właśnie przejmują producenta chipsów Pringles, za – bagatela – 36 miliardów dolarów. Oto tajemnicza rodzina Mars, druga w rankingu najbogatszych w USA.
Koncern Mars kupuje właściciela płatków kukurydzianych Kellogg's oraz chipsów Pringles za prawie 29 miliardów dolarów. To największa taka transakcja w tym roku.
Najbardziej lukratywny, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, dzień w roku nadchodzi wielkimi krokami. Producenci cukierków i batonów rozpoczynają już przygotowania do Halloween, spodziewając się znacznie wyższych obrotów niż w ubiegłym roku.
Amerykańskie koncerny PepsiCo i Mars Co. zostały wpisane na listę hańby - sponsorów rosyjskiej wojny. „Dzięki” wojnie oba koncerny notują nadzwyczajne zyski w Rosji, a płacone przez nie wysokie podatki służą m.in. finansowaniu rosyjskich zbrodni na Ukrainie. W racjach żywnościowych rosyjskich agresorów znalazły się produkty firm.
Na popularny w USA Narodowy Dzień Musztardy właściciel marki Skittles przygotował specjalną niespodziankę. Te cukierki z pewnością znajdą swoich fanów i przeciwników.
Rosyjscy śledczy sprawdzają, czy producent m.in. czekoladowych batoników Mars nie wspiera potajemnie ukraińskiej armii.
Batony Mars zyskają nowy wygląd dzięki papierowym opakowaniom nadającym się do recyklingu zamiast plastikowych. Jest to część programu pilotażowego, w ramach którego testowane są bardziej przyjazne dla środowiska materiały do produkcji batonów czekoladowych firmy Mars Food.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas