Seniorzy w brydżu to panowie powyżej 63. roku życia. Polacy od lat są znakomici także w tej grupie wiekowej, potwierdzili to podczas największej imprezy czterolecia wygrywając w Hali Stulecia finał turnieju seniorskiego teamów z zespołem Goodman, w którym walczyli m. in. amerykańscy arcymistrzowie David Berkowitz i Jeff Meckstroth. Wynik końcowy: 115:104 IMP (20:22, 35:4, 38:29, 22:49) dla drużyny, w której grali Apolinary Kowalski, Michał Kwiecień, Jacek Romański, Włodzimierz Starkowski oraz Vytautas Vainikonis i Wojciech Olański reprezentujący Litwę.

Czytaj więcej

Brydżowy szczyt w Hali Stulecia

Po tytule mistrzowskim dla Krzysztofa Burasa i Piotra Lutostańskiego w turnieju par open to drugie złoto dla polskiego brydża podczas World Bridge Series 2022. Brązowe medale ex aequo (w mistrzostwach nie rozgrywa się meczów o trzecie miejsce) w konkurencji teamów seniorów zdobyły angielski Penfold oraz wielonarodowy Zimmermann, z Polakiem Piotrem Tuszyńskim oraz byłymi reprezentantami naszego kraju, obecnie broniącymi innych barw – Piotrem Gawrysiem i Krzysztofem Martensem.

Brąz na początku mistrzostw zdobył także amerykańsko-polski team kobiecy Edmonds, w którym wystąpiły m. in. Katarzyna Dufrat, Danuta Kazmucha, Anna Sarniak i Justyna Żmuda.

Mistrzostwa we Wrocławiu trwają do soboty 3 września. W decydującą fazę wchodzą jeszcze dwa (z ośmiu) turnieje WBS 2022: par seniorskich i par mikstowych. Zwłaszcza w parach seniorskich Polacy mają ogromne szanse na sukces – w tym sezonie zdobyli już tytuły w drużynowych mistrzostwach świata i Europy teamów oraz w ME par. Apolinary Kowalski, Jacek Romański i Victor Markowicz indywidualnie zajmują trzy miejsca na szczycie światowego rankingu World Bridge Federation.