"W okresie od 3 do 9 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym" - czytamy w zarządzeniu dyrektora ZSE w Radomiu.

To pierwsza placówka edukacyjna w województwie mazowieckim, która w nowym roku szkolnym przeszła na naukę zdalną.

Zarządzenie zostało wydane na podstawie majowego rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku ze zwalczaniem COVID-19 oraz na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu z 3 września.

Czytaj więcej

Ruszył rok szkolny. Uczniowie będą pracować w klasach
Nie chcemy nauki zdalnej

- Po wykryciu zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podjęła decyzję o zmianie sposobu nauczania. Od 3 do 9 września uczniowie tej szkoły będą uczyć się zdalnie - powiedziała rzeczniczka radomskiego sanepidu Małgorzata Gregorczyk, cytowana przez portal echodnia.eu.

Portal podał, że dwie osoby z dyrekcji szkoły przebywają na kwarantannie, a żaden z uczniów "nie miał do tej pory kontaktu z tymi osobami".

Czytaj więcej

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, szef Rady Medycznej
Prof. Andrzej Horban: Niech nas ręka boska broni od lockdownów

Według Radia Dla Ciebie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu to pierwsza placówka edukacyjna w województwie mazowieckim, która w nowym roku szkolnym przeszła na naukę zdalną.

Pytany w dniu rozpoczęcia roku szkolnego o przewidywaną sytuację w systemie oświaty minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Polskim Radiu, że "według obecnych przewidywań i modeli, które są analizowane w Ministerstwie Zdrowia, śmiało wracamy do nauki stacjonarnej". - Jestem przekonany, że także w dłuższym horyzoncie czasowym nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej. Wracamy do normalności w szkołach - dodawał.

Autopromocja
PARKIET CHALLENGE - GRA GIEŁDOWA

Zainwestuj wirtualne 15 000 zł i wygraj atrakcyjne nagrody

Dołącz do gry

Czytaj więcej

Nowy rok szkolny. Minister Czarnek: Wracamy do normalności w szkołach

Dopytywany o procedury mówił, że "jeśli będzie ognisko zakaźne w szkołach, dyrektor w uzgodnieniu z sanepidem decyduje, czy na kwarantannę wysłać część uczniów, czy całą klasę, czy konieczne jest wysłanie całej szkoły". - To już uzgodnienia służb sanitarnych z dyrektorem. To działało bardzo elastycznie w poprzednich miesiącach, tak też będzie teraz - zapowiadał minister Czarnek.