fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca

Praktyki dla młodych farmaceutów

Praca dla farmaceutów nie tylko w aptekach
PhotoXpress
Studia na wydziałach farmaceutycznych kończy co roku około 1300 osób. Absolwenci farmacji są poszukiwani na rynku pracy, zwłaszcza, gdy mają już za sobą program stażowy
W ciągu roku liczba młodych bezrobotnych do 25 lat zwiększyła się o ok. 100 tys., a stopa bezrobocia dla tej grupy wiekowej wzrosła o 2,6 pkt proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych absolwentów szkół wyższych wynosiła latem ponad 25 tys. Jednak absolwentom farmacji bezrobocie raczej nie grozi, chociaż z pewnością nie wszyscy znajdą pracę w swoim wyuczonym zawodzie.
— Polski rynek pracy dla farmaceutów ciągle jest jeszcze bardzo chłonny. Jeśli jednak absolwenci chcą zapewnić sobie pracę z perspektywami na rozwój kariery, powinni pomyśleć o starcie w firmie z dobrą pozycją rynkową, która stawia na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji — mówi  Ewa Smułek, dyrektor personalny z firmy GK ACP Pharma. Z badań wynika, że zarówno studenci, jak i absolwenci chcą pracować w takich firmach, które zapewniają szkolenia i rozwój zawodowy. Stąd tak wysokie pozycje w rankingach pracodawców zajmują bogate korporacje, instytucje finansowe, firmy konsultingowe czy te z branży nowych technologii. Poszukiwanie dobrego pracodawcy zaczyna się już na studiach w trakcie odbywania praktyk i staży. Tym bardziej, że zdaniem ekspertów rynku pracy praktyki zwiększają szanse na znalezienie dobrej posady nawet o 50 proc. Młodych farmaceutów obowiązuje półroczny staż, który jest z jednej strony okazją do sprawdzenia zdobytych już umiejętności ale także daje możliwość sprawdzenia warunków pracy oferowanych przez pracodawcę.
Obecnie trwa  rekrutacja kandydatów do udziału w programach stażowych oferowanych przez sieć Aptek Mediq należących do GK ACP Pharma, jednego z najlepiej ocenianych pracodawców w branży farmaceutycznej -  w tym roku znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu Universum Idealny Pracodawca. Na studentów czekają atrakcyjne stypendia i gwarancja pracy po zakończeniu nauki. — Zgłaszają się do nas kandydaci doskonale przygotowani merytorycznie, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen. To jednak nie wystarczy. Szukamy osób, które biorą aktywny udział w życiu studenckim, są zaangażowane w pracę kół naukowych lub posiadają doświadczenia zdobyte podczas zagranicznych wymian studenckich — mówi Magda Al-Bayati, koordynator programów stypendialnych GK ACP Pharma. Mimo, że młodzi farmaceuci nie narzekają na brak ofert pracy, zainteresowanie udziałem w programach stażowych organizowanym przez GK ACP Pharma rośnie.   — W tym roku o każde miejsce w programie stara się prawie dziesięciu kandydatów z całej Polski — podsumowuje Magda Al-Bayati. Rekrutacja potrwa do 18 listopada.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA