Film

Raj dla par

materiały prasowe
Jason (Bateman) i Cynthia (Bell) po ośmiu latach małżeństwa myślą o rozwodzie, ale podejmują ostatnią próbę ratowania związku. Planują więc wyjazd do Eden Resort, tropikalnego raju na jednej z wysp południowego Pacyfiku, gdzie mieści się ośrodek terapii małżeństw.
Jest tylko jeden problem – Jasona i Cynthię stać na wykupienie jedynie pakietu zawierającego grupową zniżkę. Dlatego namawiają na wyjazd zaprzyjaźnione pary: Dave’a i Ronnie, Joey i Lucy, a także Shane’a z jego nową dziewczyną Trudy. Podczas gdy Jason i Cynthia będą uczęszczać na sesje terapeutyczne, reszta ma się wylegiwać na plaży.
Jednak na miejscu prowadzący terapię pan Marcel (Reno) oświadcza, że w zajęciach muszą wziąć udział wszyscy goście ośrodka. Inaczej zostaną odesłani do domu. Wkrótce okazuje się, że nie tylko Jason i Cynthia mają problemy... W Polsce pokazu prasowego nie było. Na razie możemy się więc oprzeć na opiniach amerykańskich i brytyjskich mediów. A w nich film został zmiażdżony. Pastwiono się zwłaszcza nad scenariuszem pozbawionym dowcipu i złożonym ze schematów na temat relacji międzyludzkich.
Wygląda więc na to, że winę za porażkę „Raju dla par” ponosi przede wszystkim Vince Vaughn, który napisał ów scenariusz do spółki z Jonem Favreau i Daną Fox, a także był jednym z producentów. [i]USA 2009, reż. Peter Billingsley, wyk. Vince Vaughn, Jason Bateman, Jean Reno [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL