fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Uroki barwnej mieszanki

Giulia y Los Tellarini foto. Mariano Herrera
materiały prasowe
Pamiętacie niedawny film „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena i towarzyszącą mu muzykę? Zabrzmi teraz w wersji koncertowej na warszawskiej Pradze przy Otwockiej 14.
Formacja Giulia y Los Tellarini składa się z muzyków z Hiszpanii, Niemiec i Ameryki Południowej. Jak wspomina wokalistka zespołu Giulia, wszystkich ich przez przypadek poznała w barcelońskim studiu, gdzie z miejsca, spontanicznie, postanowili utworzyć z nią wspólny projekt.
Co do stylistyki, to zaproponowali barwne połączenie elementów rozrywki iberyjskiej, meksykańskiej, francuskiej z lekką domieszką smooth jazzu. Podobne mikstury nie są dziś czymś wyjątkowym. Wszyscy szukają szans na pograniczu różnych gatunków. Ta mieszanka jednak miała wyjątkowe szczęście, bo wpadła w ucho Woody’emu Allenowi. Piosenkę „Barcelona” słynny reżyser amerykański uczynił głównym tematem swego ostatniego filmu „Vicky Cristina Barcelona”. Dodajmy, że w obrazie pojawił się także jeszcze jeden hit barcelońskiej grupy – „La Ley del Retiro” z debiutanckiej płyty „Eusebio”.
Polska publiczność miała już latem okazję słuchać na żywo muzyki Giulii i jej kompanów. Hiszpańscy goście pojawiają się teraz ponownie. Będą honorowymi postaciami imprez promujących najnowszą, czwartą już popularną kompilację płytową z cyklu „Sygnowano Fabryka Trzciny”. [i]Giulia y Los Tellarini, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, bilety: 110 i 130 zł, rezerwacje: tel. 22 818 60 39 piątek (23.10), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA