Sport

Wysokooktanowe starcie debiutantów

W rozegranym w niedzielę 12 lipca w meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II Warriors Ruda Śląska pokonali miejscowe Scyzory Kielce 45:18.
Dla obu drużyn, które do niedzielnego meczu rozegrały po trzy spotkania ligowe, debiutanckie mecze w rozgrywkach PLFA II były ciężkimi lekcjami. Zarówno kielczanie jak i zespół z Rudy Śląskiej stracił łącznie w tych spotkaniach blisko 150 punktów zdobywając ich raptem, odpowiednio, 12 i 11.
Starcie zamykające ostatnią niedzielę rundy wiosennej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zapowiadało się jednak ciekawie, gdyż dla obu drużyn stawką było pierwsze w historii zwycięstwo w regularnych rozgrywkach. Rywale z Grupy Południowej PLFA II zaskoczyli siebie i widzów bardzo dużą liczbą podań górą. Gros podań nie znajdowała jednak drogi do skrzydłowych, bądź była skutecznie strącana przez defensorów.
Zasłużone, jedenastopunktowe prowadzenie gości do przerwy nie gwarantowało im wygranej. Scyzory walczyły dzielnie aż do momentu, gdy jedno z podań ich rozgrywającego zostało przechwycone i po ładnej akcji powrotnej zamienione na przyłożenie dla Wojowników. Od tego momentu mecz był jednostronny, a triumf zespołu z Rudy Śląskiej niezagrożony. W składzie gospodarzy wyróżnił się Kamil Piwowar, który po każdej swojej akcji powrotnej po wykopie przeciwników umożliwiał formacji ataku Scyzorów rozpocząć serię ofensywną w okolicach linii środkowej boiska. Najlepszym w szeregach Warriors był skrzydłowy Sebastian Tyrka, który złapał sporo podań, a także sprawdzał się w akcjach biegowych. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Warriors zachować szóstą pozycję w tabeli Grupy Południowej PLFA II. Po czwartej porażce w rozgrywkach Scyzory pozostały na ostatnim, siódmym miejscu tej samej tabeli. Swojego pierwszego triumfu w sezonie kielczanie poszukają 15 sierpnia, kiedy to zagrają na wyjeździe z jednym z faworytów PLFA II Zagłębie Steelers Interpromex. Kolejnym meczem Wojowników będzie wyjazdowe starcie z Kraków Knights. Zawody te zostaną rozegrane 23 sierpnia. [ramka][srodtytul]Scyzory Kielce – Warriors Ruda Śląska 18:45 (0:7, 6:10, 6:0, 6:28)[/srodtytul] [b]I kwarta[/b] [ul][li]0:7 przyłożenie Andrzeja Chojaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Sebastian Bartosiewicz) [/li][/ul] [b]II kwarta[/b] [ul][li]0:14 przyłożenie Sebastiana Tyrki po 8-jardowym podaniu Andrzeja Chojaka (podwyższenie za jeden punkt Sebastian Bartosiewicz) [/li][li]6:14 przyłożenie Rafała Kozieła po 6-jardowym podaniu Piotra Gada [/li][li]6:17 15-jardowej kopnięcie Sebastiana Bartosiewicza z pola za trzy punkty [/li][/ul] [b]III kwarta[/b] [ul][li]12:17 przyłożenie Kamila Piwowara po 3-jardowej akcji biegowej [/li][/ul] [b]IV kwarta[/b] [ul][li]12:24 przyłożenie Piotra Barucha po 31-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Scyzorów (podwyższenie za jeden punkt Sebastian Bartosiewicz) [/li][li]12:31 przyłożenie Sławomira Hopko po 17-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Sebastian Bartosiewicz) [/li][li]12:37 przyłożenie Łukasza Chedy po odzyskaniu piłki w polu punktowym rywali [/li][li]12:45 przyłożenie Łukasza Chedy po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Sebastian Tyrka) [/li][li]18:45 przyłożenie Kamila Piwowara po 13-jardowej akcji biegowej [/li][/ul] [/ramka]
Źródło: informacja prasowa / pzfa.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL