fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Mamy kryzys. Czas więc na sztab antykryzysowy „Rz”

Gdy rząd Donalda Tuska ogłosił, że jedną z jego recept na pokonanie kryzysu może być podwyższenie podatków, uruchomiliśmy naszą akcję „Nie wyższym podatkom”.
[b][link=http://blog.rp.pl/blog/2009/07/13/pawel-czurylo-mamy-kryzys-czas-wiec-na-sztab-antykryzysowy-rz/]Skomentuj na blogu[/link][/b]
Uznaliśmy bowiem, że podwyższenie obciążeń nie musi zwiększyć budżetowych dochodów, a zwiększy szarą strefę i zmniejszy konkurencyjność gospodarki. Podobne głosy padły ze strony organizacji przedsiębiorców, a jedna z nich – Business Centre Club – wystosowała list do rządu. Można się pod nim podpisać na naszej stronie internetowej. Rozpoczynając naszą akcję, zadeklarowaliśmy, że będziemy wspierać słuszne, nawet najtrudniejsze reformy, które uporządkowałyby finanse publiczne. Przeprowadzone dotąd ograniczenie dostępu do wcześniejszych emerytur to zdecydowanie za mało.
Kolejnym etapem akcji „Rz” jest powołanie sztabu antykryzysowego. Zaproszenie do niego przyjęli znani ekonomiści – były minister finansów, były wiceprezes NBP i były główny ekonomista jednego z największych banków w Polsce. Wykorzystując wiedzę naszych ekspertów, chcemy pokazać rządowi, gdzie powinien szukać pieniędzy i jakie reformy poprawiłyby kondycję polskich finansów. A czytelnikom „Rz” chcemy pokazać, że brak reform dziś odbije się negatywnie na nas wszystkich za kilka lat. Dlatego co miesiąc będziemy przedstawiali opinie na temat działań i planów rządu i rekomendacje członków sztabu. Oby tylko rząd chciał skorzystać z tych pomysłów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA