fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Świąteczny maraton niezależnych

Szykuje się prawdziwe święto dla wszystkich miłośników teatru. Będą oni mogli zobaczyć aż pięć spektakli przygotowanych przez warszawskie zespoły – wszystkie wyróżniające się własnym, oryginalnym stylem. Wieczór w Teatrze Wytwórnia rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19, ale zakończy dopiero po północy.
Na początek scenę przejmie Teatr Konsekwentny. Arkadiusz Wrzesień w monodramie „Pacjent” bawić będzie publiczność mrożącą krew w żyłach opowieścią o służbie zdrowia. Wiele anegdot inspirowanych jest autentycznymi wydarzeniami.
Drugi punkt wieczoru to „Polowanie na szczury” Teatru Wytwórnia, spektakl zrealizowany przez Thomasa Harzema według dramatu Petera Turriniego – historia kochanków prowadzących pełną erotycznego napięcia grę. Potem na scenie pojawi się Rafał Rutkowski. Reprezentant Teatru Montownia pokaże swój one-man show. W „To nie jest kraj dla wielkich ludzi?” wcieli się kolejno postaci artystów, kaznodziejów, szarlatanów, wojskowych, tworząc katalog typowo polskich postaci. Jest z czego się pośmiać. W wesołej atmosferze powinny utrzymać widzów „Dialogi penisa” – komedia o mężczyznach, którzy muszą decydować, czy ważniejsza jest dusza, czy ciało, czy zwyciężyć powinien instynkt czy kultura. Bohater prowadzi na ten temat niekończące się dyskusje ze swoim penisem i trudno im dojść do porozumienia. Spektakl wyreżyserował Sylwester Biraga, a zagrają Marek Pituch i Jakub Wons.
Pół godziny przed północą rozpocznie się ostatni spektakl porozumienia Enter, czyli „Patty Diphusa” z Teatru Polonia. To popisowy monodram Ewy Kasprzyk, grającej prowokującą, chwilami sentymentalną gwiazdę porno. Teatry skupione w porozumieniu Enter wybrały ze swoich repertuarów małe formy i monodramy. Nie boją się przekroczyć murów własnych siedzib i wyciągnąć rękę do widza. Dzięki temu w Międzynarodowy Dzień Teatru nie będziemy się nudzić. [i]Międzynarodowy Dzień Teatru, pięć przedstawień teatrów skupionych w porozumieniu Enter, Teatr Wytwórnia, Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31, bilety: 15 zł (na jeden spektakl), do nabycia w kasach teatrów porozumienia Enter, piątek (27.03), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA