fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Aż 26 nominacji do nagrody pro bono

ROL
Znamy już kandydatów, spośród których 16 kwietnia zostanie wyłoniony Prawnik Pro Bono
Ten tytuł jest przyznawany od sześciu lat. Organizatorem konkursu jest Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych, a wiernym patronem medialnym „Rz”.
W tym roku do konkursu zakwalifikowano 26 osób, spośród których zostanie wyłonionych trzech kandydatów, a jeden z nich następnie będzie uhonorowany tytułem Prawnik Pro Bono.
Tegoroczni kandydaci są prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami. Jeden pracuje jako doradca podatkowy. Bezinteresownie pomagają, służąc swoją wiedzą prawną różnego typu stowarzyszeniom i fundacjom, niektórzy są współzałożycielami tych organizacji.
Wielu też udziela bezpłatnych porad prawnych. Mieszkają w różnych rejonach Polski, głównie jednak w dużych miastach (m. in. w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi).
Kandydatów do tytułu Prawnik Pro Bono mogą zgłaszać osoby fizyczne oraz prawne, w tym: korporacje prawnicze, organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe i samorządowe.
W obecnej edycji swoich kandydatów zgłosiły głównie organizacje pozarządowe, ale nie tylko. Wśród zgłaszających były także osoby fizyczne, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych oraz okręgowe izby tych dwóch korporacji, jest także jedna rada miasta.
W dwóch pierwszych edycjach zwyciężyli sędziowie w stanie spoczynku. Pierwszym Prawnikiem Pro Bono został Stefan Styranowski z Olsztyna, drugim – Wiesława Mroczek z Głogowa. W trzeciej laur przypadł adwokatowi Bogumiłowi Jopkiewiczowi z Kielc, w czwartej – radcy prawnej z Przemyśla Krystynie Domagalskiej, a w ostatniej, piątej – Marii Sawickiej, adwokatowi z Łodzi.
Konkurs promuje prawników świadczących charytatywnie usługi prawne na rzecz innych osób, organizacji społecznych oraz instytucji. Ale nie tylko.
Rokrocznie szukamy również takich, którzy mają swój wkład w rozwój działalności dobroczynnej lub biorą udział w programach o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym bądź innych programach dobroczynnych. Mogą to być także osoby zgłaszane w poprzednich edycjach, które nie zostały ich laureatami.
Konkurs rozwija się i ewoluuje. Tak jak w ubiegłym roku, tegoroczne przyznanie tytułu Prawnik Pro Bono zostanie połączone z wyborem kancelarii najbardziej zaangażowanej w działalność charytatywną.
[ramka][b][link=https://grafik.rp.pl/grafika2/287215]Zobacz listę osób nominowanych[/link][/b][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA