fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Gorący poniedziałek na Śląsku

Rzeczpospolita
WZA spółki 30 czerwca. Tego dnia, oprócz walnego Kompanii Węglowej, zbierze się też jej rada nadzorcza. Ma być także decyzja w sprawie Silesii
Wtorkowe informacje „Rz” potwierdził wczoraj wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. – W poniedziałek odbędzie się walne zgromadzenie Kompanii Węglowej – powiedział. Jak udało nam się ustalić, minister zatwierdzi wyniki finansowe spółki za 2007 r., dając zielone światło zarządowi firmy wybranemu przez radę nadzorczą 25 kwietnia.
Wcześniej pojawiały się doniesienia, że z powołaniem nowego zarządu mogą być problemy – jego nowy szef Mirosław Kugiel (obecnie wiceprezes KW ds. handlu) i wiceprezes Piotr Rykala (ds. pracowniczych) zostali zatrzymani na początku czerwca. Postawiono im zarzuty niegospodarności przy kierowaniu nieistniejącą Rybnicką Spółką Węglową. Pawlak w rozmowie z „Rz” powiedział, że z jego informacji wynika, iż zatrzymanie było bezpodstawne i nie rzutuje na jego decyzję.
Wicepremier odniósł się też do sprawy sprzedaży kopalni Silesia przez KW szkockiej Gibson Group za 250 mln zł („Rz” pisała o fiasku sprzedaży do 30 czerwca w środę). – Inwestor zaproponował przedłużenie oferty do końca września, czekam na analizy prawne od zarządu KW. Decyzję o przyszłości Silesii podejmę do 30 czerwca – zapowiedział.
– Zleciliśmy analizy prawne, czekamy. Ale Gibson Group też coś musi zrobić, chociażby zarejestrować oddział spółki w Polsce – uważa Zbigniew Madej, rzecznik KW.
30 czerwca w KW zaplanowano też posiedzenie rady nadzorczej. Wybierze nowego przewodniczącego (w czerwcu zrezygnował Edward Nowak, który został szefem Bumaru). Duże szanse szefowania RN największej górniczej firmy w Europie ma dr hab. Marian Turek, były prezes Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa. W maju został członkiem rady nadzorczej KW.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA