fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Instagram blokuje hashtagi antyszczepionkowców

fotolia.com
Instagram będzie blokował hashtagi używane do rozpowszechniania fałszywych informacji na temat szczepień - informuje BBC.

Serwis już wcześniej zablokował hashtagi, które w swojej nazwie zawierały fałszywe informacje na temat szczepionek (np. #vaccinescauseautism - #szczepieniapowodująautyzm).

Teraz władze serwisu zapowiedziały, że zablokują bardziej ogólne hashtagi, które są wykorzystywane do rozpowszechniania kłamstw przez tzw. antyszczepionkowców (zwolenników teorii, że szczepionki są szkodliwe dla zdrowia). Jeśli więc np. pod hashtagiem #vaccines1234 (#szczepionki1234) rozpowszechniane będą kłamstwa zostanie on zablokowany.

Instagram podkreśla, że nie podejmie działań przeciwko osobom, ani kontom, które określają się mianem "antyszczepionkowych".

Zamiast tego władze serwisu ograniczą rozpowszechnianie fałszywych twierdzeń na temat szczepionek ze względu na ich szkodliwość dla opinii publicznej.

Instagram podkreśla, że eksperci z takich organizacji jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób pomogą w zidentyfikowaniu fałszywych informacji na temat szczepionek.

Instagram rozważa też wyświetlaniu specjalnych informacji edukacyjnych osobom, które będą szukać teorii spiskowych na temat szczepionek.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA