Mauzoleum zbudowane zostało dla króla Liu Fei. Znajduje się w Xuyi w prowincji Jiangsu. Liu Fei zmarł w 128 roku p.n.e po 26-letnim panowaniu nad królestwem Jiangdu wchodzącym w skład cesarskich Chin.
Mimo, że grobowiec został splądrowany, archeolodzy znaleźli ponad 10 tys. artefaktów. Były wśród nich złote, srebrne i brązowe ozdobne przedmioty. Wykopaliska w latach 2009-2011 ujawniły kilka komór grobowych, mieszczące także rydwany z końmi i broń oraz ślady muru, który opasywał mauzoleum. Badania miały charakter ratowniczy - teren był zagrożony przez górnictwo. Opis badań i znalezisk ukazał się w najnowszym wydaniu anglojęzycznego magazynu „Chinese Archaeology".
Kiedyś grobowiec króla pokrywał gliniany kopiec wysokości 150 metrów. Do królewskiej komory grobowej o wymiarach 35 na 26 metrów prowadziły dwa pionowe szyby.
W ostatnią drogę Liu Fei został znakomicie wyposażony. Komora grobowa - podzielona na szereg korytarzy i małych komór - skrywała sporo broni: miecze żelazne, włócznie, kusze (archeolodzy znaleźli mechanizmy wyzwalające), halabardy, noże i ponad 20 małych modeli rydwanów.
Archeolodzy znaleźli też instrumenty muzyczne: dzwonki, gongi oraz elementy cytry i jadeitowe kołki do strojenia, ozdobione wzorem smoka.