Aplikanci rozczarowani zmianą warunków

30 listopada rozpocznie się pierwszy rok nauki na aplikacji ogólnej

Publikacja: 04.11.2009 07:05

Aplikanci rozczarowani zmianą warunków

Foto: Fotorzepa, Rob Robert Gardziński

Naukę poprowadzi Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Problem w tym, że jej dyrekcja zmieniła właśnie zdanie w sprawie zakwaterowania.

[srodtytul]Aplikanci są rozgoryczeni. [/srodtytul]

Chodzi o to, że z noclegów na preferencyjnych warunkach – w domu aplikanta, gdzie nocleg ma kosztować 50 zł – będą mogli korzystać tylko niektórzy. Szkoła oferuje taką możliwość aplikantom zajmującym najwyższe pozycje na liście kwalifikacyjnej, aż do wyczerpania limitu 150 miejsc. Pod uwagę nie są brani aplikanci zameldowani w Krakowie.

Najnowsze kryterium przyznawania miejsc noclegowych ma obowiązywać przez najbliższy rok. Okazało się, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom kryterium przyznania miejsca w domu aplikanta jest zamiast odległości od Krakowa pozycja na liście – mówi "Rz" Katarzyna z Wrocławia, która znalazła się na liście dopiero w drugiej setce. I dodaje, że to niesprawiedliwe, gdyż oprócz tej niedogodności – ponad połowa aplikantów musi sobie szukać lokum na dwa tygodnie w miesiącu, co jest nie tylko trudne, ale i drogie.

Aplikanci przypominają, że obiecywano, że jeśli będzie kłopot z miejscami, to rocznik zostanie podzielony na dwie grupy. To niejedyne zastrzeżenie.

Joanna z Gdańska, która rozpocznie naukę w Krakowie, przypomina też, że problem z zakwaterowaniem byłby mniejszy, gdyby tak jak zapowiadano wcześniej, nauka trwała dwa – trzy tygodnie (zjazdy), a później przez dwa miesiące trwałyby praktyki. – Niestety, to też zmieniono.

[b] [ramka][link=http://blog.rp.pl/goracytemat/2009/11/03/aplikanci-rozczarowani-zmiana-warunkow/]Skomentuj ten artykuł[/link][/ramka] [/b]

Naukę poprowadzi Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Problem w tym, że jej dyrekcja zmieniła właśnie zdanie w sprawie zakwaterowania.

[srodtytul]Aplikanci są rozgoryczeni. [/srodtytul]

Pozostało jeszcze 88% artykułu
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem