Szpital (podatnik VAT czynny) prowadzi badania kliniczne, które mają na celu w szczególności weryfikację skuteczności i bezpieczeństwa stosowania nowego preparatu leczniczego, nowego wyrobu medycznego lub nowej procedury medycznej. Stronami umów o przeprowadzenie badania klinicznego są: szpital, sponsor (firma odpowiedzialna za podjęcie, prowadzenie i finansowanie badania klinicznego), główny badacz (lekarz posiadający właściwe kwalifikacje, doświadczenie i wiedzę, niezbędne do przeprowadzenia badania klinicznego).
Badanie kliniczne jest usługą długotrwałą, jej czas trwania nie jest precyzyjnie określony, przy czym badanie kliniczne może trwać od roku do nawet kilkunastu lat. Stąd strony ustaliły w umowie, że usługa będzie przyjmowana częściowo aż do zakończenia badań klinicznych. Zgodnie z umową usługi są przyjmowane i rozliczane finansowego za okresy 3 miesięczne. Główny badacz i szpital mają przeprowadzić badania na podstawie protokołu (instrukcji) badania klinic...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.